МоваЯзык

/ Новини здоров'я

Як тепер викликати лікаря додому в Україні: пояснення

В Україні пацієнт і лікар тепер самі будуть погоджувати необхідність візиту медика додому.

Про це на брифінгу, присвяченому кампанії з вибору лікаря, розповіла в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, передає "Укрінформ".

"Зараз поширюються чутки, що лікарі не приїздитимуть на виклики. Це неправда. Що буде відбуватися: пацієнт телефонує у свою амбулаторію, або до свого лікаря; лікар спілкуватиметься з ним телефоном, і вони вирішуватимуть чи лікар має приїхати до пацієнта чи пацієнт до лікаря. Це неправда, що ми скасовуємо виїзди до пацієнтів, це тепер вирішуватиметься між пацієнтом та лікарем", - розповіла Супрун.

Вона зазначила, що ті пацієнти, які не уклали договір з сімейним лікарем, все одно мають право на допомогу, в тому числі при невідкладних станах. Також для всіх залишиться безкоштовною і екстрена медична допомога.

У свою чергу заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк уточнив, що перехідний період, під час якого потрібно визначитися з лікарем, триватиме у 2018-2019 роках.

"Але ми закликаємо не зловживати цими роками, і рано чи пізно, коли ви будете готові визначитися, то визначайтеся, так як мати власного лікаря набагато краще, ніж ходити на разові консультації", - порадив він.

Супрун же додала, що підписати договір з лікарем українці можуть в будь-який час.

Як писав "Обозреватель", раніше Супрун відповіла на головні питання українців щодо кампанії "Лікар в кожен дім".

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "медична реформа" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини