Навіть маленька чарочка: розвінчано черговий міф про алкоголь
Навіть найнезначніші дози алкоголю завдають серйозної шкоди здоров'ю і помітно підвищують імовірність передчасної смерті від хвороб серця, раку та нещасних випадків.
До таких висновків прийшли експерти ООН у статті в журналі Lancet. Загалом, як порахували вони, спиртне забирає життя трьох мільйонів жителів планети.
"Ми можемо дуже чітко заявити, що негативні ефекти від спиртного зникають тільки в тому випадку, якщо кількість випитого наближається до нуля. Розвінчано міф про те, що одна-дві порції алкоголю корисні для здоров'я", - заявила Еммануела Гакіду з університету Вашингтона (США).
Читайте: Медики назвали несподівану користь вживання алкоголю
Так, Гакіду та її колеги провели наймасштабнішу перевірку міфів про алкоголь на поточний час. Вони зібрали статистику зі зловживання алкоголем у 195 країнах світу за останню чверть століття. Учені також об'єднали вихідні дані майже 1,5 тисячі наукових робіт про алкоголь.
Вони з'ясували, що найбільше п'ють жителі країн Європи - наприклад, у Данії майже всі чоловіки (97%) і жінки (95%) зізнавалися в тому, що вони пробували спиртне, Норвегія, Німеччина, Польща і Франція майже не поступаються їм. Найменше п'ють у мусульманських країнах Близького Сходу.
Найсильніше від алкоголізму страждають молоді чоловіки у віці від 16 до 49 років - кожна десята смерть у цьому віковому діапазоні пов'язана зі спиртним.
Читайте: В Україні злетять мінімальні ціни на алкоголь
Алкоголь як найбільш часта причина смерті була визнана дослідниками в країнах Африки та колишнього СРСР. Перше місце в антирейтингу посідає Лесото, де кожні 140 зі 100 тисяч осіб помирають від алкоголю. На другій позиції знаходиться Росія, на третьому - ЦАР, а на четвертому - Україна. Водночас у список потрапили Латвія, Литва, Казахстан і Білорусь.
Як писав OBOZREVATEL, раніше вчені Університету Кембриджу назвали безпечну, за їхнім твердженням, дозу алкоголю.