Топ-8 "секретів" японців, які роблять їх довгожителями

Топ-8 ''секретів'' японців, які роблять їх довгожителями

Японія відзначається надзвичайною довгою тривалістю життя населення. До того ж у цій країні низький рівень смертності від ішемічної хвороби серця та раку. Деякі експерти пояснюють цей феномен особливостями стилю життя японців та специфічною дієтою.

Про "секрети" довголіття та принципи життя цього дивовижного народу розповіло видання Times Now. Як стверджують вчені, результати досліджень яких опубліковано в журналі Nature, тривалість життя японців з часом лише зростатиме. Вони також виділили низку факторів, які підтверджують цей прогноз.

За їхніми словами, надзвичайно низький рівень смерті від ішемічної хвороби серця є наслідком майже відсутності проблеми ожиріння у цій країні. До того ж позитивний вплив має раціон жителів цієї острівної держави.

У типовій японській дієті переважають рослинна їжа та морепродукти. Останнім часом їхній раціон дещо вестернізувався – до нього додалося м’ясо та молочні продукти. Тому така різноманітна система харчування теж може бути однією із причин довголіття японців.

Окрім харчових вподобань, є ще декілька факторів, що впливають на феноменальне здоров’я жителів цієї країни у поважному віці. Адже навіть у старості вони вирізняються мобільністю, чудовим самопочуттям та когнітивними здібностями, якщо порівнювати їх з представниками інших держав.

Ікіґай

Серед японців поширено дотримання стародавньої філософії ікіґай. Головним її принципом є пошук свого призначення у цьому житті, а не простого існування. Тобто послідовники цього принципу докладуть усіх сил, аби реалізувати свій потенціал.

Головною метою є не пошук миттєвих радощів, а визначення того, що ви любите робити та яку користь це може принести світові. За словами психологів, таке мислення сприяє підвищенню самооцінки та синхронізує наші бажання з можливостями.

Основи японської філософії ікіґай.

Генетика

Окрім високоякісної медицини та правильного харчування, японці також вирізняються своєю генетикою. Зокрема ДНК 5178 і генотипу ND2-237Met, які поширені серед населення, хоч і є не у всіх. Відзначається, що ці гени можуть блокувати вікові захворювання, наприклад діабет 2 типу, інфаркти, інсульти та хвороби серця, збільшуючи тривалість життя. На користь цього говорить той факт, що ці генетичні особливості часто знаходили в довгожителів.

Відмова від автомобіля та прогулянки пішки

Попри надзвичайно розвинену інфраструктуру та якісну автомобілі, японці віддають перевагу активному руху на своїх двох та фізичним вправам. Жителі цієї країни у поважному віці намагаються займатися пішими прогулянками, підйомами по сходах та присіданнями, щоб тримати себе в тонусі.

Навіть їхні туалети сконструйовані так, аби сидіти навпочіпки, що змушує тіло завжди бути задіяним, а також корисно для кишківника та м’язів. За можливості японець обере дістатися на роботу пішки без використання транспорту.

Хара хачі бун ме

Ця поширена в Японії концепція прийому їжі передбачає, що їсти можна лише доти, поки шлунок не наповниться на 80 відсотків. І це дійсно має сенс, адже мозку необхідно близько 20 хв, аби отримати сигнал від тіла, що воно вже насичено потрібною кількістю поживних речовин. Завдяки цьому японці не переїдають і завжди знають свою міру. Саме тому в цій країні зазвичай подають на стіл маленькі порції та віддають перевагу повільному харчуванню.

Навіть у старості багато японців ведуть активний спосіб життя.

Довкілля та медичне обслуговування

Уряд Японії ще у 1950-х роках інвестував величезні кошти у розвиток системи охорони здоров’я. Це призвело до того, що сьогодні ця країна може похизуватися надзвичайно якісним медичним обслуговуванням. До того ж тут поширені різноманітні оздоровчі кампанії, наприклад, спонукання людей вживати менше солі або безкоштовне лікування туберкульозу.

До того ж Японія вирізняється своєю екологічністю. Сміттєзвалища не є проблемою для цієї країни, адже згодом їх перетворюють на екологічно чисті парки.

Особливості прийому їжі

Японські сім’ї традиційно їдять разом, сидячи на підлозі та використовуючи палички. Це значно сповільнює прийом їжі, що дуже корисно для системи травлення. До того ж пісна та збалансована дієта, яка складається з сезонних фруктів та овочів, морепродуктів, водоростей, рису, злаків та місо – позитивно впливає на здоров’я. Яскравим підтвердженням користі такого раціону є надзвичайно низький рівень ожиріння серед японців

Чайні традиції

Ця країна відома своїми чайними церемоніями, які є невід’ємною частиною культурного надбання Японії. Цей напій дуже популярний у місцевого населення. Він насичений антиоксидантами, котрі сприяють зміцненню імунітету, покращують травлення та регулюють тиск.

Відзначається, що чай також позитивно впливає на стан клітин організму, а також нейронів мозку. Як наслідок, це стримує розвиток багатьох проблем, які можуть виникати у літньому віці.

Японська чайна церемонія відома в усьому світі.

Турбота про старих

У Японії не відокремлюють літніх людей від соціуму, а навпаки, піклуються про них та намагаються зробити їхнє життя комфортним. Японці не відвертаються від родичів, які старіють, тож тут немає практики віддавати членів сім’ї у будинки для літніх людей.

Навпаки, дідусі та бабусі живуть разом зі своїми рідними. Вони проводять багато часу з онуками, передаючи їм свою мудрість. До того ж це корисно не лише для літніх людей, але й для молодих, адже в сім’ї панує атмосфера довіри та захищеності. Відчуття своєї необхідності – це теж важливий фактор, який може впливати на тривалість життя.

Як повідомляв OBOZREVATEL, японська кухня ґрунтується на ідеї гармонії. Саме тому страви цієї країни вважаються одними з найкорисніших для споживання.