Зморшки, опіки і рак: Супрун розкрила загрозу популярного літнього релаксу
Неправильне засмагання на сонці призводить до утворення зморшок, сухості шкіри, опіків і навіть раку.
Про це попередила в Facebook в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
"Навіщо ці спроби захиститися від ультрафіолету? Він викликає мутації і цим збільшує ймовірність раку шкіри. Меланоцити можуть почати активно ділитися і перетворитися в меланому – агресивну пухлину, схильну до метастазів", – пояснила Супрун.
Читайте: Небезпечніше за цигарки: Супрун розвіяла міф про улюблений спосіб релаксу українців
Ультрафіолет, за її словами, сушить шкіру і руйнує компоненти матриксу шкіри, які забезпечують її пружність: гіалуронову кислоту і колаген, що називається фотостарінням.
Крім того, розповіла чиновниця, сонячні промені також активізують герпесвірус і призводять до почервоніння і свербіння шкіри.
Вона також дала поради, як потрібно стежити за шкірою, щоб уникнути небажаних наслідків:
користуватися сонцезахисним кремом зі ступенем захисту SPF30 і фільтрами променів UVA і UVB;
перевіряти термін придатності сонцезахисного крему. Протягом всього року вибирати крем із захистом від ультрафіолету;
пам'ятати про правило чайної ложки – крем слід наносити по чайній ложці на кожну частину тіла;
вибирати засоби, що не містять парабенів;
перебуваючи під прямими сонячними променями, оновлювати крем кожні 2 години. Намагатися не засмагати з 10 ранку до 4 вечора;
носити закритий одяг, капелюхи і окуляри, оскільки крем не здатний повністю захистити шкіру від сонця.
"Це може здатися парадоксальним, але саме закритий легкий одяг із натуральної тканини і спеціальний спортивний одяг, який не пропускає ультрафіолет, краще врятують вас від опіку і перегріву, ніж оголена шкіра. Одяг на 27% зменшує ймовірність опіків", – зазначила Супрун.
У разі отримання сонячних опіків чиновниця порадила негайно піти у тінь або приміщення і охолодити опік за допомогою прохолодного душу або компресу. Зменшити запалення, за її словами, також можуть ацетилсаліцилова кислота і парацетамол.
Відновитися після опіку, зазначила Супрун, допоможе велика кількість рідини, продукти, багаті фолієвою кислотою і каротиноїди: броколі, шпинат, печінка, морква, перець, смородина.
{"url":"https://www.facebook.com/ulanasuprun/posts/2363339967283890","width":"500","height":"675"}Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Супрун розповіла, що ягоди шовковиці, вишні та черешні є надзвичайно корисними і здатні врятувати від ожиріння і безсоння.