Випуклі кубики на пресі, попа "орєхом", підкачані губи - хіба це модно?
ЧИМ ХАРЧУЮТЬСЯ УКРАЇНКИ і чи красиве тіло — це лише худе? Так називався сьогоднішній ранковий ефір на Прямому каналі.
В студію, окрім мене, були запрошені дві, реально красиві моделі: одна в розмірі XS, інша -- XL. Обидві молоді і гарні, а, головне, задоволені своїм тілом.
І прозвучало приблизно таке питання від стрункої красуні-ведучої: як же все ж таки харчуватися: щоб бути у "формі"? І чи взагалі варто заганяти себе в якісь "форми"? Невже відмовитися від тортиків, солодощів і всіх харчових "радощів" життя лише заради фігури і чи варто так себе мучити?
З одного боку, час, в якому ми живемо, тим і прекрасний, що людина вільна у своєму виборі. З іншого -- на нас все ж тиснуть стереотипи: випуклі кубики на пресі, попа "орєхом", підкачані губи, нарощені вії, широкі брови.
Ми всі різні, не лише зовні, але і з різним обміном речовин, вмістом та складом жирової тканини, гормональним "фоном", способом життя, харчування, тривалістю сну і тд.
Тому одні їдять і все - "як у прірву", інші - "лише гляну на їжу - вже повнію". Треті - хто, як криголам, робить все можливе і неможливе і таки має ті кубики, а ще і четверті - красивий XL, які активно займаються спортом, тримають форму, але не хочуть бути такі, як всі (саме з такою прекрасною моделлю сьогодні ми зустрілися).
Читайте: Як з користю провести відпустку і перезавантажити мізки
Але тепер про тих, хто, маючи схильність до зайвої ваги, махає рукою.
Багатьма дослідженнями багаторазово доведено: як надмірна маса тіла (коли індекс маси тіла понад 24,9), так і її дефіцит (коли індекс маси тіла менше 18,5) не є добрим для здоров'я.
Бо поки організм молодий, він має "запас стійкості", хоча і працює на виснаження: підшлункова залоза, яка має постійно виділяти гормон інсулін, печінка, в якій відкладається надмір жиру та розвивається стеатоз, серце, навколо якого є шар жиру, який заважає вільно скорочуватись, суглоби, які змушені витримувати навантаження і тд.
Проблеми починаються, коли вже за 40+. Надмірна маса тіла, як чорний ящик Пандори, приховує багато небезпек та ризиків: від банальної втоми, до порушень пам'яті, гормонального розбалансування, приступів гіпертонії, системного запалення, високого риску аутоімунних порушень та ракових захворювань.
Як тут бути? Переходити на "траву" і страждати чи махнути на все рукою?
Ще і ще раз повторю: здорове харчування має бути простим і смачним.
Читайте: Приклад здорового меню, яке позбавляє депресії
Їжте природні продукти, які Ви ідентифікуєте.
Їжте повільно, це зменшить імовірність переїдання.
Наповнюйте тарілку продуктами, багатими клітковиною -- овочами, невеликою кількістю зернових.
Не їжте знежирене. Жир забезпечує відчуття ситості. Але вибирайте здорові жири (смажене, маргарин, тістечка з кремом не підходять).
Солодощі замініть на ягоди та фрукти. Краще з'їсти навіть три шматки солодкої дині, ніж маленький шматочок тортика з кремом.
Намагайтеся поступово відійти від перекусів і постійного жування.
Якщо Ви молоді (в середньому, до 65 років) і не маєте явних проблем із здоров'ям, особливо -- із здоров'ям системи органів травлення (захворювання шлунка, кишечника, підшлункової залози, жовчного міхура та печінки), то раз-двічі в тиждень відмовтеся від вечері або обіду -- це є хорошою профілактикою інсулінорезистентності та цукрового діабету.
Читайте: Чому так важливо їсти чорні та червоні ягоди
Будьте фізично активними. Так, працюючій людині важко знайти і час, і сили на спортзал. Тому на роботі багато ходіть сходами, просто не помічайте ліфт, машину паркуйте так, щоб 10 хв швидкою ходьбою пройтись, робіть вправи вдома/на спортивному майданчику або в парку біля дому. У фізичній активності головне регулярність -- нехай навіть 15 хв (а це немало!), але інтенсивно повіджиматись, попіднімати ноги, помахати ногами -- і результат буде.
Спіть багато. Хто не досипає, той ризикує набрати зайве через надмірний синтез гормону кортизолу. Якщо Ви на відпочинку, дрімайте вдень по 15-20 хв (лише одягніть маску на очі, щоб сон працював на відновлення сил).
Ніколи не здавайтеся
Систематичніть та регулярність -- наше всьо. Тому, якщо інколи вже зірвалися (зриваються майже всі), пропустили день занять -- завтра знову "лупайте сю скалу!"
Бо нічого ціннішого за наше життя немає.
І унікальнішого за наше тіло, також немає.
Не обов'язково світити гострими ребрами і повністю відсутньою жировою клітковиною на животі, можна мати тонкий прошарок "жирку" і бути здоровим.
Читайте: Щоб гормони робили нас щасливими і красивими: рецепт
А порівняно недавні дослідження показали, що гени, пов'язані з надмірною масою тіла, можна весь час тримати в "сплячому" стані, вживаючи відповідну їжу (в першу чергу, з низьким глікемічним індексом) та багато рухаючись.
Мені цікаво, чи Вам все подобається у власному тілі, чи є щось, що б Ви хотіли змінити?
І що Ви для цього робите/не робите?