МоваЯзык

/ Блоги - Новости здоровья

А скільки годин зазвичай спите ви?

25.8т

Повноцінний сон дуже важливий. Він один з основних елементів здорового способу життя. Щоб продуктивно працювати, необхідно своєчасно відпочивати. Наш сон повинен тривати близько 7 год.

Існує зв'язок між тим, скільки люди сплять і скільки вони важать. Є багато людей, у яких нестача сну істотно впливає на набір зайвої ваги, навіть за умови відносно нормального харчування.

По-перше, брак сну вносить розлад в роботу гормонів: греліну (гормон голоду) та лептину (гормон насичення) - обидва контролюють апетит, а також гормону сну (мелатоніну).

Коли людина спить, в організмі виробляється гормон лептин. Він пригнічує утворення гормону голоду греліну. Чим менше людина спить, тим вище концентрація греліну - і тим гостріше відчуття голоду, більший апетит ніж у тих, хто достатньо відпочиває кожну ніч.

При низькому вмісті в крові гормону сну мелатоніну також збільшуються ризики зайвої ваги.

По-друге, при недосипанні людина відчуває себе млявою і втомленою, не активна, знижуює тим самим кількість "спалених калорій". Якщо це відбувається регулярно - сповільнений обмін речовин не примусить себе довго чекати.

Є ще одне пояснення впливу сну на апетит, яке зараз активно вивчається. При недосипанні в організмі підвищується рівень ендогенних канабіноїдів - сполук, що виробляються в нашому організмі і за структурою близькі до наркотичних компонентів марихуани. Вже доказано, що концентрація деяких з них при недосипанні зростає на третину. Якщо більша їх концентрація - людина починає шукати чогось поїсти.

Є ще один "побічний ризик" короткого нічного сну для зайвої ваги. Людина, яка мало спить, має більше часу та можливостей, щоб поїсти.

Тому худнути потрібно не сидячи, а лежачи і уві сні. Від якості сну буде залежати не тільки вага, але ефективність енерговитрат протягом дня.

Сон менше 7 годин збільшує ризик не тільки ожиріння, але і діабету, гіпертонії, ішемічної хвороби серця. Також брак сну негативно впливає на когнітивні (пізнавальні), функції мозку, збільшує ймовірність помилок на роботі.

Скільки годин зазвичай спите ви?

Жми! Подписывайся! Читай только лучшее!

Читайте все новости по теме "Здоровье" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Тема
Источник
0
Комментарии
3
1
Смешно
25
Интересно
3
Печально
3
Трэш

Блоги медицины