Чи можна вже їсти кавун?

Чи можна вже їсти кавун?

Кавуни вже продаються давно, а от дуже багато з Вас (я знаю!) все ще навіть їх не куштували. Те саме, що було навесні із ранньої зеленню. А чому? "Бо там -- нітрати, почекаємо до осені".

Серед вчених вже навіть з'явився такий термін "нітратофобія", тобто страх перед нітратами. Про шкідливість нітратів повторюють, як мантру, навіть деякі лікарі (погугліть), вже не кажучи про не лікарів. Продаються нітрітоміри, і є такі, які ходять з ними і втикають у все, що виросло.

Ок, навіть ВООЗ, хмм..., навіть вона застерігає щодо нітратів у продуктах харчування, хоча сама ж радить не менше 5 порцій овочів та фруктів щодня. Аргументують це тим, що нітрати перетворюються на токсичні речовини та отруюють організм.

Видео дня

Але, і про це потрібно багато разів повторювати, НІТРАТИ БУВАЮТЬ РІЗНІ. Є нітрати "ковбасні". Ці справді небезпечні і справді можуть спричинити рак.

"КОВБАСНІ" НІТРАТИ при жуванні, за допомогою певних бактерій, які присутні в ротовій порожнині, перетворюються в нітрити, а ті, у поєднанні з амінами та амідами, яких є багато у ковбасі, далі перетворюються на потенційні канцерогени -- нітрозаміни та нітрозаміди.

От самі ці дві сполуки і спричинюють запальні процеси шлунка, кишечника, нирок і можуть стати причиною ракових захворювань.

До пори до часу, поїдаючи твердокопчену чи варену ковбасу, сардельки та бекон, ми можемо "плювати" на всі рекомендації лікарів, але свої нирки не обдуриш -- в цей час поїдання ковбас, вони виконують колосальну роботу по фільтрації і цей стан називається гіперфільтрацією.

Читайте: А скільки годин зазвичай спите ви?

Нирок дві, тому якийсь час вони тримаються, але цей час не безконечний, і раніше чи пізніше, організм дасть збій.

РОСЛИННІ НІТРАТИ, при потраплянні в ротову порожнину, так само перетворюються на нітрати, але, не перетворюються на нітрозаміни та нітрозаміди, і навіть більше -- вони блокують утворення цих сполук, якщо Ви їсте овочі з м'ясом (тепер зрозуміло, чому м'ясо ЗАВЖДИ потрібно поєднувати з овочами). Це блокування відбувається за рахунок вітаміну С, а також зменшується потрапляння нітрозамінів та нітрозамідів у кров за рахунок клітковини, якою багаті овочі, кисло-солодкі фрукти та ягоди.

Тепер про КОРИСТЬ НІТРАТІВ

У 1986 році американський біохімік Роберт Ферчгот (Robert F. Furchgott) отримав Нобелівську премію за надзвичайне відкриття для людства -- за роль оксиду азоту, як сигнальної молекули ("пускової кнопки") для нормалізації роботи серцево-судинної системи. Ось цілий опис його відкриття на сайті Нобелівської премії. В чому сила оксиду азоту (коротко позначається, як NO)? NO є головним "передавачем" сигналу до м’язових волокон у стінках судин, щоб вони могли розслабитися.

Саме за цим принципом діють малесенькі таблетки нітрогліцерину, які кладуть під язик у екстрених випадках, які розширяють коронарні артерії і до серця поступає більше крові.

Саме з цим принципом діє відома Віагра, яка розширює капіляри і повертає чоловікам їхню силу. В нормі NO виробляється у нашому власному організмі -- у так званих ендотеліальних клітинах (це шар клітинок, які вистилають внутрішню стінку всіх, без винятку, судин).

Читайте: Чим вітамін D такий важливий для здоров'я

Цьому процесу допомагає фермент -- синтаза оксиду азоту. Коли ж ферменту не вистачає (хронічний стрес, недосипання, куріння, нездорове харчування і багато-багато інших причин), то виникає стан, який називається епітеліальною дисфункцією (ЕД): судини втрачають еластичність, не реагують на потреби організму, розвивається гіпертонія та ризик інфаркту міокарда.

Саме тому нам ЩОДНЯ потрібно їсти свіжі овочі, фрукти та ягоди. Особливо важливо споживати продукти, в яких є рослинні нітрати. І, не повірите, на першому місці стоїть не кавун, а буряк!

У 2015 році було опубліковане дослідження британських вчених, точніше -- Британського фонду серцевих захворювань, який і профінансував дослідження впливу бурякового соку на зменшення ризику гіпертонії. Ці гроші, очевидно, довго збиралися (дослідження було опубліковане лише в 2105 році), бо хто ж захоче займатися дослідженням користі овочів? Де тут буде прибуток?

Інша справа - гіпотензивні засоби, які приносять, щонайменше, 10 млрд доларів щорічного прибутку...

Про тему рослинних нітратів можна і треба писати багато, що я і буду робити. Але сьогодні тема -- кавун.

Читайте: Який хліб не шкодить фігурі: приклади здорового харчування

Це дуже корисна ягода. І не лише м'якоттю, але і #насінням. Вже одна столова ложка кавунового насіння містить дуже багато цінних #фітонутрієнтів та біологічно активних речовин, серед яких -- #цитрулін, який має дію, подібну до NO: так само розширює судини, і, особливо корисно діє на чоловіків, відновлюючи потенцію.

Але насіння корисне не лише цим, але і завдяки іншим компонентам, які мають протизапальний, протираковий та багато інших цінних ефектів.

Тому сміливо їжте кавуни, а, якщо є час та натхнення -- приготуйте собі напій супер корисний напій.

Рецепт

- Збиваєте в блендері м'якоть кавуна з кісточками, проціджуєте через друшляк (не через сито).

- Наливаєте в келихи (подрібнені кісточки залишаться на дні,тому спокійно пийте).

- Можете додати ще ягід чи зелені -- все на Ваш смак.

Чи можна вже їсти кавун?

Нехай прибуде з нами сила NO!

May the Force NO be with us!

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...
disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства