На Полтавщині 10 дітей госпіталізовано після щеплення індійською вакциною

8,2 т.
вакцинация в Украине

На Полтавщині після щеплення індійською вакциною АКДП було госпіталізовано 10 дітей.

Кількість ускладнень у щеплених індійською вакциною дітей щонайменше у 17 разів вища за допустиму норму, а у 19% виникають місцеві реакції, повідомляє інтернет-видання "Полтавщина".

Нижче наводимо текст без змін.

Близько двох місяців тому в Україну почали завозити індійську вакцину АКДП (рос. АКДС), яка захищає від дифтерії, правцю (рос. столбняк) та кашлюку (рос. коклюш). Потрапила вона і на Полтавщину і мала б вирішити проблеми батьків, адже довгий час вакцини взагалі не було. Однак, не все проходить гладко — після щеплення діти та дорослі не можуть стати на ноги та звертаються до лікарів. Наявність подібних реакцій підтверджують і офіційні дані.

Видео дня

Читайте: Мы шли к катастрофе несколько лет: иммунолог пояснил причины дефицита вакцин в Украине

Довідково. За інформацією обласного Департаменту охорони здоров’я, вакцину АКДП (адсорбовану кашлюково-дифтерійно-правцеву) використовують для профілактики від правцю, дифтерії та кашлюку. Вакцинації підлягають діти від 2 місяців до 5 років 29 днів. Діти раннього віку повинні отримати 4 щеплення. До початку вересня такої вакцини в Україні взагалі не було, бо, через перехід на міжнародні закупівлі, виник дефіцит. Наразі ж дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ закупив її у індійського виробника "Серум Інститут Індії ПВТ ЛТД".

Наразі полтавці жваво обговорюють вакцину на форумах і, судячи з відгуків, побоюються щеплювати своїх дітей. Після розповідей про оніміння кінцівок, високу температуру, почервоніння тощо деякі батьки вважають за краще купувати вакцини інших виробників власним коштом або їхати до приватних клінік у Харкові. Одна з таких мам розповіла про власний досвід "знайомства" із індійським препаратом.

Дитиною не ризикнула

Фото: Getty

33-річна полтавка Аліна Ч. (ім’я змінено) — прихильниця щеплень. Своїй доньці Олені вона зробила майже всі згідно із календарем. Зробити ревакцинацію АКДП можливості не було.

— Дитині першу АКДП ми зробили французьким "Пентаксімом" у поліклініці, безкоштовно, — розповіла Аліна. — Вакцину для першої ревакцинації мені довелося купити іншу, тому що бельгійський "Інфанрикс", який використовувався для цього, просто не завезли у Полтаву. Коли настала пора робити другу ревакцинацію, у поліклініці мені запропонували АКДП індійської фірми "Серум Інститут". Я відмовилася категорично, тому що маю подругу — приватного педіатра. За її словами, у діток погана реакція на цю вакцину, є характерні проблеми. Це оніміння кінцівки, у м’яз якої був укол, аж до судом і тимчасового віднімання ноги. Ще буває, що від болю в місці щеплення дитина відмовляється ходити. Я не знаю, чому лікарі замовчують такі погані наслідки введення саме цієї індійської вакцини. Адже у приватних розмовах медики визнають, що проблема існує. А у Київ рапортують, що усе добре.

Вплив індійських ліків на собі, замість дитини, випробувала її мама. Аліна у центрі сімейної медицини зробила собі щеплення від дифтерії та правцю, яке дорослі мусять робити кожні десять років.

Читайте: Создана эффективная вакцина от простуды

— Я подумала, що дорослі краще переносять щеплення, тому дозволила собі зробити укол індійського препарату компанії Biological-E. Ви собі не уявляєте, що мене чекало після цього! Таке враження, що імунітет просто "упав". Я наступного ж дня підхопила ОРВІ. Окрім тяжкого перебігу хвороби, із слабкістю та температурою, мала масу ускладнень. По-перше, на обличчі виліз герпес, якого я не бачила багато років. Кон’юнктивіт спочатку вразив ліве око, а згодом і праве. Окрім цього постраждала інтимна сфера. Власне, мій сімейний лікар недарма призначила лікування "важкою артилерією": антибіотиками та кількома препаратами, що "піднімають" імунітет. Ця історія для мене повчальна. Але я радію тільки одному — що своїй дитині не зробила індійське щеплення, — додала полтавка.

Щепленим дітям викликали швидку

Фото: Getty

Щоб зрозуміти, наскільки складно переносять полтавці дії щеплення індійською АКДП, ми зв’язались із головним лікарем міської станції швидкої у Полтаві Олександром Лавренком. Запитали у лікаря, чи є у нього дані щодо викликів швидкої через ускладнення від щеплення АКДП.

— Є, але нас розкритикували за ці ускладнення, що ми інколи навіть беремо хворих і доставляємо в лікарню. Кажуть, читайте анотацію на вакцині — там написано, що це у порядку речей, вони такі мають бути. Тепер кажуть, що не треба госпіталізувати. Всі ці реакції входять у процес щеплення, — відповів Олександр Лавренко.

Надати інформацію щодо того, скільки саме викликів швидкої після щеплення індійською вакциною було за останній час, Олександр Лавренко відмовився, мотивуючи це тим, що йому "щось скажуть" з приводу критики, яка з’явилась у ЗМІ на його інформацію, і що такі дані є закритими.

Тому ми зв’язалися із директором Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктором Лисаком і запитали, чи знає він, що вакцина викликає ускладнення і чи не безпечніше буде полтавцям купувати її у іншого виробника самостійно.

— Ця вакцина, яка має... це не є ускладнення. Це просто реакція організму на введення препарату. Повинна бути реакція, щоб виробити той чи інший імунітет проти тої чи іншої інфекції. Як такої, проблеми ми не бачимо. В тій же інструкції до вакцини написано, яка її дія. У різних виробників різні ефекти. На сьогодні ніяких побічних реакції ми не бачимо. Ускладнень у нас немає, — відповів головний лікар Полтавщини.

Читайте: Сезон гриппа: СМИ показали, как уменьшилось доверие украинцев к вакцине за 5 лет. Опубликована инфографика

Щодо купівлі вакцин у аптеках за власні кошти, Віктор Лисак відповів наступне:

— Це право кожної людини - купувати той чи інший препарат. Держава пропонує ту вакцину, яку вона закупила, яку закупив дитячий фонд ЮНІСЕФ за міжнародним правом на міжнародних торгах. В світі ця вакцина сьогодні використовується. Хочете ви купувати якусь іншу вакцину чи препарат, це ваше право. Ми, як лікарі, можемо запропонувати те чи інше. Ми, наприклад, пропонували, коли не було вакцини, щоб люди купували. Тоді не було її в аптечній мережі.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак. Фото: "Полтавщина"

У кожної п'ятої дитини - реакції

За інформацією прес-центру ДОЗ ОДА, станом на 8 листопада, на Полтавщині щеплено 7 тисяч 277 дітей. У 19% з них виникли місцеві та загальні реакції, які минули протягом 1–3 діб. 10 дітей госпіталізували у стаціонари для спостереження і наразі їх уже виписали.

Також прес-центр Департаменту зазначив, що в інструкції по застосуванню АКДП вказані допустимі реакції організму на щеплення.

1. Місцеві: тимчасовий набряк, чутливість і почервоніння у місці введення.

2. Загальні: підвищення температури тіла, збудження, фебрильні судоми.

При цьому, допустима частота загальних реакцій складає один випадок на 12,5 тисяч введених доз. За інформацією ДОЗ, це зумовлено наявністю цільноклітинного кашлюкового компоненту у складі вакцини. Порушення у стані здоров’я дітей проходять через дві — три доби після вакцинації чи ревакцинації. Для зменшення реакцій після щеплення Департамент рекомендує призначати нестероїдні протизапальні засоби (парацетамол, ібупрофен) протягом першої доби після ін’єкції. Вікове дозування має розрахувати лікуючий спеціаліст.

Якщо згадати, що в області госпіталізували 10 дітей з 7,3 тисяч, то виходить, що частота загальних реакцій перевищує норму у 17 разів, а у кожної п’ятої дитини виникли, як мінімум місцеві реакції. І це, на думку директора профільного департаменту Віктора Лисака, є нормальним перебігом щеплення, зазначеним в інструкції.

Як повідомляв "Обозреватель", створена вакцина проти раку легенів.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства