Спека і вагітність: техніка безпеки

5,2 т.
Спека і вагітність: техніка безпеки

На пізніх термінах, з важким животом, набряками і постійним страхом нашкодити дитині. І ніякого задоволення від сонечка і теплої погоди. Невже все і справді так сумно і складно?

Ризиків і небезпек, яким вагітна жінка піддається в жарку погоду, справді чимало. Але налаштовуватися на жорстокі обмеження і строгі ув'язнення в приміщеннях на все літо аж до пологів зовсім необов'язково. Попереджений, значить озброєний! Якщо не полінуватися подбати про себе заздалегідь, з багатьма з них можна зовсім і не зустрітися.

Холодна зима і похмура осінь в наших краях бувають такими затяжними, що було б дивно їх любити. Але генетично ми схильні саме до таких температур, а от коли стовпчик термометра заповзає за 30, організм відчуває стрес, частішає серцебиття і підвищується тиск. Зрозуміло, фізичне навантаження у вигляді зайвих десяти і більше кілограм, яку носять із собою майбутні матусі, влітку відчувається сильніше. З найпоширеніших видів ускладнень можна згадати збільшений тонус матки, загострення варикозу, поява пігментних плям, набряки. Для профілактики екстремальних ситуацій, спровокованих спекою, не варто змушувати організм працювати на межі своїх можливостей. Забезпечте собі повний комфорт і зручність і насолоджуйтеся влітку!

Видео дня

Рятуємося від спеки

Намагайтеся не з'являтися на сонці з 11 до 17 годин. Це не означає, що ви повинні підніматися ні світ, ні зоря, щоб трохи погрітися під літніми променями або зобов'язані насолоджуватися тільки теплим вечором. Тримайтеся в тіні і при найменшому дискомфорті шукайте безпечне місце, де можна перепочити і віддихатися.

Частіше провітрюйте приміщення. Приплив свіжого повітря допоможе постійно підтримувати відчуття свіжості і прохолоди. Навіть якщо ви живете в центрі міста і ступінь загазованості повітря з вулиці ставить під сумнів користь таких провітрювань.

Атмосфера замкненого приміщення в рази шкідливіше.

Кондиціонером теж треба користуватися з розумом. Не перебувайте в безпосередній близькості від нього, тримайте температурний режим в межах 10 градусів нижче тієї, що на вулиці і в цілому не нижче 20 градусів тепла за Цельсієм. Кращим вибором для літа все-таки буде зволожувач повітря, тим більше що він ще багато раз стане в нагоді вам вже після народження малюка.

Дихайте глибше!

Нестача кисню на останніх термінах - справа звичайна. Як впоратися з цим, якщо доношування припадає на задушливі літні місяці?

Постачання організму киснем, як відомо, відбувається не тільки за рахунок дихання. Тісний бандаж іноді буває просто суворою необхідністю, але можна уявити, як важко в ньому влітку! Будьте більш прискіпливі до вибору тканини. Бавовна, батист і льон дозволяють шкірі дихати і не викликають подразнень. Трусики, бюстгальтер, нічні сорочки і все те, що ви одягаєте, виходячи на вулицю, має вироблятися з натуральних тканин, мати мінімум жорстких швів, що врізаються в шкіру, бути вільним за кроєм.

Їжа та вода

Що їсти і скільки пити? Ці питання для майбутньої мами влітку стають такими ж складними, як «що робити?» і «хто винен?». Їсти не хочеться абсолютно, пити - з точністю до «навпаки». Робити, проте, необхідно і те, і інше, але за суворими правилами.

- Переходячи на салатики та фрукти, не забувайте про м'ясо, крупи і молочні страви. Легкість можна забезпечити, відмовившись від субпродуктів на кшталт ковбаси та консервованої їжі, важкого мучного і сильно солодкого.

- Полуниця і помідори влітку не перестають бути алергенами, але достаток їх на прилавках змушує нас ненадовго про це «забути». А ось черешня, смородина і агрус як були, так і залишаються джерелом вітамінів і прекрасними джерелами рідини, не тільки втамовують спрагу, але і корисні.

Кількість рідини в організмі вагітної обумовлено генетично. Так він готується до крововтрати при пологах. Так що не варто переживати через набряки: недостатній обсяг більш небезпечний надалі, ніж надмірний. А ось контролювати якість пиття можна і потрібно:

- Відмовтеся від газованих напоїв. З цієї точки зору не вітається навіть квас. Трав'яні та ягідні чаї, компоти зі свіжих і сухих фруктів, соковиті овочі цілком прийнятні і корисні.

- Обережніше з сечогінними засобами. Кавуни та дині - в невеликих кількостях і ближче до кінця літа, щоб не отруїтися. Відвари брусниці, суниці і петрушки допомагають при набряках, але обговорювати їх вживання необхідно заздалегідь з вашим лікарем.

Кілька простих порад:

- Частіше відпочивайте, особливо у найспекотніші години. - Зніміть тісні сандалі, заховайте на антресолі босоніжки на платформі і каблуках. Носіть те, що не злітає з ноги, але і не порушує кровообіг. Знімайте взуття при першій же можливості - сидячи на лавочці, в транспорті і на природі. - Хочете поплавати в чистому ставку чи озері? Будь ласка! Тільки не забудьте захопити другий купальник, щоб не сушити мокрий на собі, ризикуючи застудитися. - Завжди носіть з собою рятівну пляшечку з питною водою. - Утомленим і набряклим ногам корисний масаж, прохолодні ванночки (не нижче 20 градусів і не більше 10 хвилин) і охолоджуючі гелі.

Між іншим, народитися в жарке літо для малюка зовсім непогано. Різниця між температурою в утробі матері і навколишнього середовища в таких умовах невелика, а це один з факторів стресу при народженні. Насолоджуйтесь чудовим літом в очікуванні дива!

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства