Чоловіче безпліддя після свинки

14,2 т.
Чоловіче безпліддя після свинки

Епідемічний паротит, більш відомий під назвою свинка - це захворювання інфекційного характеру, головною ознакою якого є ураження привушних слинних залоз. Але не всім відомий зв'язок між свинкою і безпліддям.

Найбільш часті жертви такого захворювання - дітки віком з 3-х до 15-ти років, дорослі хворіють свинкою набагато рідше. Збудник хвороби - вірус, що проникає в організм через слизову носоглотки і активно розмножується в крові. Цей вірус вражає різні залози, і іноді під ударом виявляються статеві залози, в першу чергу - чоловічі яєчка.

Свинка і безпліддя

Небезпека цього захворювання полягає в тому, що жоден лікар не зможе дати точного прогнозу щодо того, які саме залози будуть атаковані вірусом, а коли захворювання вже досить розвинеться, ліки будуть безпорадні. Якщо захворювання влаштувалося в тканинах яєчка, то симптоми будуть видні відразу: заліза підпухне, яєчко збільшиться в розмірах, почервоніє, буде хворіти. Через кілька днів орхіт перейде і на другу залозу. Рідше захворювання вражає обидва яєчка відразу, але односторонній орхіт взагалі практично не зустрічається.

Видео дня

Як правило, орхіт починається в середньому через тиждень після прояву перших ознак свинки. При виявленні симптомів, схожих на описані вище, необхідно відразу звернутися за допомогою до профільного фахівця. Перше, що зробить лікар після підтвердження діагнозу - призначення антибактеріальних препаратів для профілактики появи у вогнищі запалення патогенних мікробів.

Ні в якому разі не можна обробляти яєчка дитини ніякими засобами, які не прописував лікар. Особливу небезпеку для хворих залозок представляє перегрів. Для полегшення протікання симптомів хвороби можна робити компреси з холодною водою (не з льодом!), прикладати до хворих яєчок пляшку або грілку з прохолодною водою.

Іноді свинка проявляється спочатку саме у вигляді запалення яєчок, а слинні залози подають симптоми тільки через кілька днів. Також бувають випадки, коли орхіт - єдиний симптом захворювання. Якщо запальний процес в статевих залозах запустити, вчасно не пролікувавши, то ймовірність майбутнього чоловічого безпліддя складе 50%.

У найбільш запущених випадках паротит може призвести до відмирання тканин і загибелі яєчка. Але в більшості випадків, якщо діагностика була проведена своєчасно, і дотримувалися всі рекомендації лікаря, ускладнень після свинки вдається уникнути. Якщо ж хвороба виникла вже в зрілому віці, і поразка статевих залоз була досить серйозною, то свинка і безпліддя, яке вона, можливо, викликала - привід для візиту до лікаря. Для підтвердження такого діагнозу проводять аналіз сперми.

Існує теорія, що вірус епідемічного паротиту може вражати яєчники і викликати офорит - безсимптомне запалення, яке призводить до безпліддя. Але статистика вказує на те, що ризики ускладнень у разі захворювання хлопчика значно вище.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства