Малеча боїться води. Що робити?

9,4 т.
Малеча боїться води. Що робити?

 Нерідко можна почути від батьків, що їх малеча боїться води, боїться купатися. При чому цей психологічний страх у кожної дитини проявляється не однаково. Одні можуть боятися лише великих водойм, а інші навіть води у ванній. Що ж батькам робити, щоб перебороти ці відчуття страху перед водою у дитини?

Зазвичай у появі цього страху винними є саме дорослі. Адже новонароджена дитина звикла до водного оточення, і апріорі не може боятися води. Тож даний страх не є вродженим, він розвивається.

Які можуть бути причини?

Занадто холодна чи гаряча вода - малюку не комфортно;
Падіння у ванній, захлинання водою - якщо таке сталося, то потім дуже важко повернути довіру дитини до води, вона не відчуває себе там безпечно;
Ковзання по дну ванної - страх впасти;
Попадання в очі малюка шампуню - дискомфорт.

Видео дня

Для того щоб побороти ці причини багато зусиль прикладати не треба - слідкувати за температурою води, постелити килимок від ковзання, шампунь використовувати "без сліз", і використовувати козирок, який захищатиме очі від попадання води. Голову достатньо мити раз у тиждень, а інші дні гратися у воді з дитиною.

Як же побороти страх?

Для початку треба з'ясувати причину. Далі намагайтеся поступово її вирішувати. Наприклад, дайте спробувати помити посуд.

Дитина погодиться, бо це ж те що мама робить щодня, а дітки так люблять повторювати дії дорослих. Це допоможе змінити ставлення до води, але ж знову таки – перевіряйте температуру води.

Інший спосіб – тазок, наповнений водою. Покладіть туди іграшки, попросіть дитинку врятувати їх, діставши з води. Можна використати іграшки – мешканці моря, річок, океанів, розкажіть дитині про них, що вони живуть у воді і так далі.

Основна ідея боротьби зі страхом – гра. Грайтесь з малечею, розповідайте історії, показуйте мультфільми, але не спішить. Дитяча психіка дуже ранима, не підганяйте своє чадо, інакше можете добитись зворотного результату.

Якщо дитинка згодна стояти у водичці, але не хоче сідати, чи боїться, коли воду набирають у ванну – не заставляйте. Потрошку привчайте, поливайте водичкою крихітку, запитуйте чи можна трошки збільшити рівень води. Можна залучити для боротьби зі страхом мильні бульбашки – намагаючись їх піймати, дитина забуде про страх.

Якщо дитина боїться басейну

Ви записали сина чи дочку в басейн, а він криком кричить і відмовляється йти воду. Що робити в такій ситуації?

Перші рази краще відвідувати басейн разом. Тримати дитину на руках, показувати, що вам не страшно, що це вам в радість. Потроху дитина звикне до води і перестане боятися.

Чого робити не можна:

Силою заводити у воду;
Сміятись над страхом дитини і порівнювати його з тими дітками, які не бояться. Таким чином ви ризикуєте добитися лише появи нових комплексів. Краще розповісти історію про те, як ви боялися води і перебороли свій страх;
При дитині не кажіть нікому, що ви боїтесь вести його в басейн, типу «а раптом він не захоче?». Малеча має відчувати тільки вашу впевненість і підтримку.

Бувають і такі випадки, коли дитина не може подолати свій страх, як би батьки не допомагали. В такому випадку краще звернутись до психолога, і шукати виходи з ситуацій зі спеціалістом.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства