Якщо дитина спить на животі

68,5 т.
Якщо дитина спить на животі

Якщо ваша дитина спить на животі, це може представляти для нього певну загрозу. Мова йде тільки про дітей першого року життя, особливо у віці до трьох місяців. Багато мам скажуть, що малюк спить на животі набагато спокійніше й міцніше, не прокидається і не плаче, і це дійсно так. Взагалі новонароджений самостійно перевернутися на животик не може, його може так покласти спати тільки мама, звичайно ж вони сплять на спинці, при цьому ніжки й ручки залишаються напівзігнутими.

Якщо дитина не сповита, при різких звуках вона здригається, широко розкидаючи ручки і лякаючись, від цього прокидається і плаче. Якщо грудничок спить на животі, то цей рефлекс не спрацьовує. У цій позі краще відходять газики і менше турбують коліки, тому сон такий солодкий. Ось чому сплять на животі з задоволенням і дітки старші, після 6 місяців більшість мам просто не можуть встежити за дитиною, вона перевертається на животик сама і спить, підігнувши під себе коліна.

Видео дня

Однак якщо немовля спить на животі, це небезпечно. Підвищується ризик синдрому раптової смерті. Цей синдром – найчастіша причина смерті дітей у віці до одного року, такий діагноз у кожного третього загиблого дитини. При посмертному розтині лікарі не знаходять ніяких причин для смерті, і напередодні малюк зазвичай буває абсолютно здоровий, і не мав жодних проблем зі здоров'ям. Діти вмирають від того, що просто ... забувають дихати. Іншого пояснення немає.

Незрілий дихальний центр в ранньому віці, наявність захисного рефлексу затримки дихання при перекритті носа призводять до того, що за наявності перешкоди диханню дитина перестає дихати і вмирає. У грудничка носові ходи вузькі і легко забиваються слизом і корочками, якщо є ГРВІ, або навіть якщо в кімнаті просто сухе повітря, в положенні на животику ризик того, що носик буде перекритий повністю, ще більш підвищується, ось чому не можна спати на животі новонародженим.

Спати на животі дитині можна, якщо: вона здорова, якщо матрац жорсткий і рівний, якщо немає подушки, якщо в кімнаті прохолодно і вологе повітря, якщо батьки не курять, якщо мама поруч. Але не дотримання хоча б одного пункту може закінчитися смертю дитини. Якщо ваша дитина підросла, і любить спати на животі, постарайтеся забезпечити їй всі ці умови, щоб звести ризик до мінімуму. А, вибираючи, спати на животі або на спині новонародженому, можна зупинитися на проміжному варіанті, чому б маляті не спати на боку? Так ризику синдрому раптової смерті немає, а малюк буде спати спокійніше.

Висновок: новонародженим можна спати на животі тільки в тому випадку, якщо ви зможете усунути всі інші фактори ризику синдрому раптової смерті, однак у 99% випадків це неможливо. А в такому випадку спати на животі не те що шкідливо, а просто небезпечно, ви можете його просто втратити. Якщо у вас м'який матрац, подушка, якщо в квартирі сухо і тепло, якщо хоч хто-небудь курить - ніколи не укладайте дитину спати на живіт.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства