ЦІКАВА МАТЕМАТИА ДЛЯ СТАРШИХ ДОШКІЛЬНЯТ: Орієнтування у просторі. Частина 1

9,5 т.
ЦІКАВА МАТЕМАТИА ДЛЯ СТАРШИХ ДОШКІЛЬНЯТ: Орієнтування у просторі. Частина 1

 Діти старшого дошкільного віку повинні вміти добре орієнтуватися в навколишньому просторі відносно себе та відносно будь-якого предмету. Важливу роль у формуванні знань про простір відіграють екскурсії, прогулянки, рухливі ігри та різноманітні вправи в процесі побутової діяльності.

Так, гуляючи з дитиною, дорослому слід звертати її увагу на відстань до різних об'єктів: що знаходиться ближче до нас, а що далі від нас; яка доріжка ширша, а яка вужча; які квіти біля будинку, а які далеко від дому і т. д.

Діти цього віку повинні добре орієнтуватися у виборі напрямку на основі практичного орієнтування, словесних вказівок дорослих, а також вміти розуміти графічне зображення просторових відношень на папері і самостійно зображувати навколишній простір у малюнку, схемі.

Видео дня

Особливе значення слід приділяти навчанню дітей орієнтуватися на аркуші паперу. Для цього можна використовувати спеціальні ігри та вправи. Наприклад, гра «Будь уважним!»

Для гри потрібна картонна картка або просто аркуш паперу. Дорослий пропонує дитині завдання: поклади в ряд 5 квадратів на верхній частині аркуша і 4 прямокутника - внизу аркуша; потім фігури можна змінити. Наприклад, на верхній частині аркуша дитина викладає кола, а на нижній овали. Виконавши завдання, діти пояснюють, що зробили, скільки і яких фігур, де поклали.

Подібні завдання можна виконувати з іграшками, цифрами і т. д. Фігури можуть розташовуватися праворуч і ліворуч, по кутах і в центрі, але суть одна - вчити дитину орієнтуватися у відповідності з інструкцією дорослого.

Далі можна ускладнити завдання: навчати дитину визначати відношення взаємного розташування на аркуші паперу, позначати ці відношення словами: вгорі, внизу, ліворуч, праворуч, посередині; розташовувати предмети за зразком. Такі заняття допоможуть дитині сформувати не тільки вміння орієнтуватися на аркуші паперу, але й, що не менш важливо, будуть сприяти розвитку у неї уваги, мислення, просторової уяви та мовлення.

Дуже корисними будуть наступні види діяльності: малювання, конструювання, аплікація. Перш ніж приступати до виконання завдання (намалювати малюнок, спорудити будинок), дитина під керівництвом дорослого повинна проаналізувати зразок, виділити в ньому положення основної частини або фігури, просторове розташування окремих великих і дрібніших частин, відтворити це в заданій роботі.

Кожне заняття з дитиною має розвивати у неї здатність робити такий аналіз самостійно і більш ретельно. Спочатку дитина буде тягнутися руками до зразка і намагатися все помацати, порухати, але поступово дії рук будуть носити другорядну роль, а потім зовсім перестануть бути необхідними.

При виконанні різних завдань батьки повинні звертати увагу на вживання дітьми спеціальних слів на позначення просторових відношень між предметами, напрямки, відстані. Наприклад: попереду, позаду, ліворуч, праворуч, між, збоку, прямо, нагорі, під лавкою, між деревами тощо.

Вельми цінні такі прийоми навчання, як розглядання дидактичних малюнків, фотографій, схем. Так, розглядаючи картинку на аркуші паперу, дитина вчиться не просто перераховувати намальовані предмети по порядку, але і виділяє головний об'єкт, а потім позначає положення кожного предмета відносно нього.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте предназначены для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты "MedOboz", гарантируют, что весь контент который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель в максимально качественном информировании пациентов о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний для их своевременного обращения на очную консультацию к врачу.

Популярные врачи

Лекарства