Особливості зображувальної діяльності дітей середнього дошкільного віку

2,5 т.
Особливості зображувальної діяльності дітей середнього дошкільного віку

Діти середнього дошкільного віку вже знайомі з різними видами образотворчої діяльності. У них розвинений інтерес до малювання, ліплення, аплікації. Вони можуть зобразити предмет як за проханням дорослого, так і за власною ініціативою, можуть брати участь у створенні колективних композицій, виявляють великий інтерес до робіт своїх товаришів.

В малюнках, ліпленні з'являється схожість з зображуваними предметами і явищами. Обриси предметів різні за формою. Діти зображують кілька предметів, намагаються передати нескладний сюжет.

Малювання, ліплення, аплікація викликають у дітей інтерес тому, що вони хочуть отримати певний результат, навчитися зображувати те, що їм особливо подобається.

Дітям цієї вікової групи вводиться декоративне малювання, в процесі якого діти вчаться малювати візерунки на колі, квадраті, а також на формах, що зображують предмети побуту (чашка, блюдце, глечик і т. д.). Діти продовжують оволодівати різними матеріалами (олівцями, фарбами, глиною), вчаться володіти ножицями, вдосконалюють навички наклеювання.

Видео дня

Зображувальна діяльність має місце не тільки на заняттях, але і поза ними. Діти самостійно займаються малюванням, ліпленням, вирізанням, наклеюванням, використовують для цього різні матеріали, олівці, пластилін, кольорові крейди, готові форми. На прогулянці вони малюють кольоровою крейдою на асфальті, паличкою по землі, піску, снігу.

Періодично слід перевіряти засвоєні раніше дітьми знання з образотворчого мистецтва. Для цього, пропонуючи ілюстрації, картинки для порівняння і вибору, перевіряти, як діти сприймають поєднання контрастних кольорів. Наприклад, дорослий запитує, на якій картинці зображений сонячний день, а на якій - ніч. Картинки такого характеру дають можливість звернути увагу дітей на виразність образу і з'ясувати, чи помічають вони різне кольорове рішення.

Виявляючи рівень навичок та вмінь в малюванні, дорослий пропонує дітям зобразити нескладний персонаж (сніговик, лялька-неваляйка) і дивиться, як дитина передає форму, як вона використовує колір.

У ліпленні можна виявити, наскільки точно передають діти найпростіші епізоди знайомої казки (наприклад, «Колобок»), як розміщують фігурки, чи їх об'єднують змістом.

Дорослий пропонує дітям набори кольорового паперу для аплікації і перевіряє, чи можуть діти вибирати за своїм бажанням смужки кольорового паперу, розрізати їх і наклеювати у певній композиції, чи співвідносять з фоном колір нарізаних смужок тощо.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте предназначены для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты "MedOboz", гарантируют, что весь контент который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель в максимально качественном информировании пациентов о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний для их своевременного обращения на очную консультацию к врачу.

Популярные врачи

Лекарства