Звикаємо до дитячого саду

531
Звикаємо до дитячого саду

З точки зору науково-популярної психології, звичка у людини виробляється протягом двадцяти чотирьох днів. Як же дітки проходять через цей довгий період? Коли дитина приходить в дитячий садок, для неї обстановка тут не краще і не гірше, тут просто все по-іншому. І до цієї «іншої» обстановці необхідно звикнути.

Звикання в дитячому садку проходить у два етапи. Під час першого етапу малюк виступає в ролі спостерігача. Для нього іграшки, діти, вихователі суцільний калейдоскоп. Приблизно через тиждень дитина розуміє, що в садку є певні періоди: сніданок, ігри, прогулянка, обід, сон і т.д. До початку другого тижня дитина усвідомлює, що всі іграшки, які залишаються тут сьогодні, завтра будуть на тому ж місці. І начебто лежать вони також, і всі він встиг розглянути. Але грати то в ці іграшки він ще не навчився. Тут і настає другий період звикання - малюк бере участь у грі. Дитина починає занурюватися в новий цікавий для нього світ. У цьому процесі важлива регулярність. Малюкові необхідно пояснити, що тепер у його житті новий порядок: дорослі йдуть на роботу, він йде в дитячий садок, а ввечері ви знову зустрінетеся, і будете проводити час разом.

Видео дня

Найшвидше діти звикають, коли їхні батьки впевнені у своїх діях і не турбуються про те, що треба терміново виходити на роботу. За один або два тижні дитина не зможе повністю адаптуватися на новому місці, в новому колективі, а капризи вранці зіпсують настрій і дитині і батькам. Але вже через місяць дитина звикає і навіть додому не захоче йти.

Фахівці радять, щоб перша частина етапу звикання була по годинах. Спочатку в присутності мами, потім без неї, поступово збільшуючи години знаходження в садку. Тут головне не налякати дитину, а допомогти швидше освоїтися на новому місці. На другому етапі звикання батьки вибирають не повний день для відвідування, але той період, у який входить певна послідовність, наприклад, сніданок - ігри - прогулянка - обід - сон - полуденок - і приходить мама або тато. Дітей дуже лякає невідомість. Якщо всіх в садку забирають, а його ні, то малюк починає турбуватися, переживати. Тому якщо батьки затримуються, краще заздалегідь попередити і вихователя і дитину.

І пам'ятайте, у дитячому садку працюють вихователі-професіонали, які допоможуть вам і вашому малюкові прожити всі етапи звикання найбільш безболісно.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства