Як навчити дитину залишатися сухим на горщику

1,4 т.
Як навчити дитину залишатися сухим на горщику

Дуже важливо привчити дитину користуватися горщиком при сечовипусканні, так як цей процес відбувається у багато разів частіше, ніж випорожнення. Якщо ваша дитина вже усвідомлено користується горщиком при випорожненнях, це зовсім не означає, що вона буде вести себе так само при сечовипусканні. Процес сечовипускання у багатьох маленьких дітей відбувається несвідомо, особливо під час сну або цікавої гри. І хоча багато дітей до двох років життя вже привчені до горщика, привчити їх користуватися горщиком при сечовипусканні буває дуже непросто. Однак, до 2,5 років, коли дитина в змозі усвідомлено управляти сечовим міхуром, її можна привчити до горщика і вона перестане мочитися в штанці або ліжко.

До півтора років життя дитини сечовий міхур у неї спорожняється мимовільно по мірі наповнення. Це може відбуватися досить часто. У цей період життя рідко вдається привчити дитину систематично користуватися горщиком. Але підростаючи, дитина починає мочитися рідше, так як сечовий міхур міцніє і вже в стані більш тривалого відрізку часу утримувати сечу. Іноді мати із задоволенням відзначає, що її дитина, якій 15-16 місяців, після денного сну прокидається сухою. Деякі діти можуть вже в рік всю ніч залишатися сухими. Все це залежить від індивідуальних особливостей організму дитини. Утримувати сечу тривалий час більш схильні дівчатка, ніж хлопчики. Дуже важливо в цей період життя привчати дитину проситися на горщик при бажанні попісяти. Мати повинна відзначати регулярність сечовипускання у дитини і намагатися встигнути посадити її на горщик, перш ніж вона намочить штанці або ліжко. Тоді з часом дитина сама навчиться використовувати для цієї мети горщик.

Видео дня

Однак батькам слід пам'ятати, що не кожна дитина в змозі швидко привчитися до горщика, мимовільне сечовипускання може відбуватися крім її свідомості і дуже важливо бути терплячим, не показувати дитині своє роздратування і ні в якому разі не карати її.

Навіть привчена до горщика дитина час від часу може мочитися в штанці або ліжко. Це залежатиме від властивостей її сечового міхура, від занадто міцного сну або дуже цікавої гри. Якщо мати буде стежити за дитиною і вчасно нагадувати їй, що пора на горщик, користування горщиком під час сечовипускання з часом стане звичкою. Важливо не просто привчити дитину до горщика, але стежити, щоб вона робила це свідомо і максимально самостійно. Адже у віці 2,5 - 3 років дитина вже в змозі самостійно підійти до горщика, роздягнутися, помочитися і одягнутися, тобто обійтися без сторонньої допомоги. І якщо у вашої дитини не відразу все вийде, не засмучуйтеся, з вашою допомогою вона все подужає.

Метод, коли з другого року життя мама зауважує час сечовипускання

Для того щоб привчити дитину користуватися горщиком під час сечовипускання, батьки можуть вести себе по-різному. Одні батьки намагаються привчити дитину до горщика раніше, коли вона ще не цілком усвідомлює що відбувається, інші ж намагаються відтягнути цей процес на більш пізній термін, очікуючи, що дитина сама усвідомить необхідність використання горщика. Зазвичай сечовий міхур дитини наповнюється протягом двох годин. Якщо під час денного сну ваша дитина залишається сухою, то це свідчить про те, що сечовий міхур її досить зміцнів і, приклавши деякі зусилля, ви можете привчити дитину проситися на горщик при необхідності сечовипускання. Кожні дві години батькам потрібно нагадувати дитині, що пора йти на горщик. Не слід при цьому бути надто наполегливим або грубим, інакше дитина може упертися і взагалі відмовиться користуватися горщиком. Якщо ви будете вести себе правильно, то дитина порадує вас, залишаючись сухим всю ніч.

Метод, коли мама чекає, поки дитина сама почала проситися

Деякі батьки дотримуються порад педіатрів і не докладають особливих зусиль до того, щоб привчити дитину користуватися горщиком при випорожненні і сечовипусканні. Якщо дитина віком від 18 до 24 місяців навчився знаками або звуками подавати матері сигнал про наближення стільця, то через місяць така дитина буде проситися на горщик, відчуваючи переповнений сечовий міхур.

Дитина, до привчання якої до горщика батьки не докладають жодних зусиль, може до двох років самостійно почати і випорожнюватися, і мочитися в горщик одночасно. Цей процес так може сподобатися дитині, що сідати на горщик вона буде кожні 10 - 20 хвилин, сподіваючись помочитися і знову заслужити вашу похвалу. Не турбуйтеся, дуже швидко це пройде.

Деякі діти бояться мочитися поза домом

Якщо велику частину часу дитина проводить вдома і при сечовипусканні користується тільки своїм горщиком, то в будь-якому іншому місці можуть виникнути складнощі з сечовипусканням. Дитина так довго буде стримувати сечовипускання, що переповнений сечовий міхур завдасть йому біль. І якщо навіть у знайомій обстановці дитина продовжує відмовлятися помочитися, посадіть її у ванну з гарячою водою на півгодини, можливо це полегшить процес сечовипускання. Вирушаючи в поїздку, не забудьте захопити з собою горщик для дитини. Але найкраще, привчайте дитину мочитися при необхідності в різних місцях і почніть це з прогулянки.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства