Чекаємо другого, годуємо першого - або годування при вагітності, тандемні годування

43,3 т.
Чекаємо другого, годуємо першого - або годування при вагітності, тандемні годування

Дуже часто буває так, що поки мама годує грудьми одну дитину, вона дізнається, що вагітна. Тоді виникає відразу багато питань, на які не завжди можуть відповісти рідні, друзі і навіть лікарі. Чи можна годувати далі, відлучати дитину і як це зробити? Що таке тандемні годування?

Про настання вагітності.

Багато мам, які годують грудьми, іноді стикаються з питанням незапланованої вагітності, коли дитині ще півроку - рік, і дуже сильно дивуються цьому. Вони часто чули про те, що поки годуєш грудьми, завагітніти неможливо і тому не потрібно берегтися. Крім того, у них ще не було навіть нормальної менструації, як же відбулося зачаття?

МЛА або метод лактаційної аменореї (тобто неможливість завагітніти на ГВ) - це складна система, яка працює тільки при строгому дотриманні певних умов. Овуляція пригнічується гормоном окситоцином і пролактином, які виділяються регулярно тільки якщо годувати виключно грудьми на першу вимогу, тобто дитині не дають ні водички, ні пустушок, ні пляшок. Якщо вводиться прикорм - даний метод вже не можна брати в розрахунок і овуляція може бути навіть за відсутності менструацій.

Видео дня

Чи не вплине годування на вагітність?

Багато акушерів-гінекологів, які не мають достатнього досвіду роботи з жінками, що годують, зазвичай при виникненні вагітності у матері-годувальниці починають наполягати на відлученні. Це мотивується тим, що годування, за рахунок подразнення сосків може привести до викидня. Але, насправді це небезпечно тільки у випадку, якщо на ранньому терміні є кровотеча, спазми внизу живота, або лихоманка. У всіх інших випадках вагітності нічого не загрожує і можна спокійно годувати малюка і далі. Окситоцин, який бере участь у процесі лактації, і який викликає перейми під час пологів, не небезпечний для вагітної матки до моменту початку пологів. Тому, спровокувати викидень смоктання грудей старшою дитиною не можливо.

Чи вистачить на двох?

Мами часто переживають, що старший малюк з молоком буде «об'їдати» малюка в животику, і той зростатиме погано і народиться хворобливим. Тому намагаються швидко відлучити старшого. Однак, організм жінки влаштований мудро - її ресурси великі і витрачаються вони на користь нового життя, все основне, що покладено і абсолютно повноцінно дістається плоду. На другому місці стоїть грудне вигодовування і потім вже потреба самої мами. Тому, вагітна мама, що годує, вимагає особливого до себе ставлення і повинна доглядати за собою особливо трепетно ??і дбайливо.

Мами, які годують груддю і виношують крихітку, зазвичай відчувають сильний голод і дуже часто - тому орієнтуйтеся на свої потреби, їжте смачно і різноманітно, не відмовляйте собі ні в чому.

Коли тандем доцільний?

Не завжди є можливість годування дітей тандемом і це не повинно бути самоціллю. Звичайно, якщо дитині від шести до 12 місяців, народження другого малюка дає можливість продовжити годування. Адже на початку другого року годування грудьми все ще дуже важливо для дитини. Йому потрібно буде прикладатися до грудей, і без неї, з різким відлученням, без стресу не обійтися.

Однак, якщо на момент настання нової вагітності дитині вже є півтора-два роки, то під час вагітності просто варто все плавно підвести до відлучення. Можливо, дитина захоче після пологів покормитися ще пару місяців з молодшим і плавно відлучитися, звикнувши до ролі старшої дитини в сім'ї. У кожній родині і в кожній ситуації вагітності та ГВ підхід свій - універсальних порад не буває.

Головне в тандемних годуваннях і відлученні - це м'якість і тактовність по відношенню до обох дітей, вони не повинні відчувати провини або відчувати стресу через нерівномірну увагу.

Як годувати малюка, будучи вагітною?

Ви прийняли рішення годувати грудьми далі, хоча вже чекаєте малюка, але тепер виникають питання і труднощі. Одна з виникаючих у вагітних складнощів - це підвищення чутливості або навіть легка хворобливість сосків грудей під час годування, яка, на жаль, ніякому лікуванню не піддається. Це виникає за рахунок зміни гормонального фону при вагітності - так було і в попередню вагітність, просто тоді ви не годували грудьми, і це не було так помітно. Поступово дискомфорт проходить і до другого триместру можна годувати спокійно.

Організм матері починає турботу про майбутню дитину і під нього і підлаштовуються молочні залози. Поспостерігайте за старшою крихіткою - якщо груди необхідні йому для задоволення поживних потреб - саме час дати йому звичайне молочко пити з кружечки, тоді малюк поступово відлучиться від грудей. Але якщо груди потрібні йому для емоційного зв'язку, він сильно прив'язаний до грудей, йому важливо в процесі смоктання не стільки молочко, скільки самі обійми, прикладання, смоктання.

Тоді зміна смаку та обсягу молока ніяк не відіб'ється на прикладаннях дитини.

Якщо добре себе почуваєте, не потрібно відмовляти йому - зазвичай діти смокчуть груди на сон і на засипання, коли їм боляче, сумно або хочеться ласки.

Не варто переживати про кількість молока після пологів - його буде більше, тим більше, якщо старший малюк захоче продовжити годування - стимуляція і спорожнення буде ефективними, і значить і молока буде достатньо. Знову ж як і в перший раз молоко буде приходити по порядку - молозиво - перехідне і зріле молоко.

В цілому, годування обох малюків з невеликою різницею цілком можливо і абсолютно не шкідливо для здоров'я, якщо ви готові до цього - сміливо в дорогу!

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте предназначены для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты "MedOboz", гарантируют, что весь контент который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель в максимально качественном информировании пациентов о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний для их своевременного обращения на очную консультацию к врачу.

Популярные врачи

Лекарства