Як робити прикраси з полімерної глини?

5,9 т.
 Як робити прикраси з полімерної глини?

На сьогоднішній день вироби з полімерної глини користуються колосальною популярністю. Та це й не дивно, адже в магазині можна придбати стандартні прикраси або аксесуари. А якщо зробити прикраси з полімерної глини самостійно, ви не тільки виділитеся з сірого однорідного натовпу, але і проявите свою фантазію, підкреслите індивідуальність. І вже точно не побачите на дівчині, що проходить повз, точно такі ж сережки або каблучку. Про те, як робити прикраси з полімерної глини, і піде мова.

Слід зазначити, що полімерна глина на перший погляд дуже схожа на звичайний пластилін. Однак до її складу входить ще і пластифікатор, який під дією високої температури поступово випаровується і в результаті готовий виріб стає твердим.

Купити полімерну глину можна в спеціалізованих магазинах або ж замовити через інтернет-магазин. Існує кілька фірм - виробників постачають полімерну глину. Найпоширеніші з них: Fimo, Пардо, Cernit. Вони відрізняються як за ціною, так і за якістю. Початківцям доцільніше почати практикуватися з більш м'якої глини, так як з нею набагато простіше працювати. Вже після декількох тренувань у вас вийдуть чудові вироби з полімерної глини, зроблені своїми руками.

Видео дня

Попередня підготовка до роботи

Перед тим, як приступити безпосередньо до роботи, крім полімерної глини нам ще знадобиться ідеально рівна скляна дошка або звичайнісінька кахельна плитка (це і буде робоча поверхня); гострий канцелярський ніж; спеціалізована машина, призначена для розкочування полімерної глини (проте цілком реально обійтися і самою звичайною скляною або керамічною качалкою; лак для полімерної глини (можна використовувати як матовий, так і глянцевий лак - все залежить від того, що необхідно отримати в кінцевому підсумку); кисті (їх необхідно мати кілька штук, різної товщини); зубочистки; фурнітура для біжутерії (нитки, застібки та ін.); вологі серветки.

Вкрай важливо ретельно пальцями розім'яти глину перед тим, як приступити до роботи. Рекомендується починати розминати не весь шматок відразу, а маленькими шматочками, поступово додаючи нові. Таким чином, ми отримаємо досить м'яку, однорідну масу, з якої дуже легко ліпити виріб.

Для того, щоб готовий виріб з полімерної глини виглядав більш акуратним, а на ньому були відсутні відбитки пальців, необхідно працювати в рукавичках.

Вироби з полімерної глини

Це можуть бути вироби, які повністю нагадують живі квіти і складені з них букети, детальки, якими згодом можна прикрасити фоторамку або вазу, статуетки, ну і, звичайно, біжутерія з полімерної глини своїми руками. Яскраві барвисті деталі, хитромудрі абстракції, композиції з фруктів і квітів - з полімерної глини можливо зробити все! Політ фантазії тут неможливо зупинити. Той, хто один раз почав творити і відчув, який слухняний і піддатливий цей матеріал, не може зупинитися у своїх планах і фантазіях. За допомогою глини можна створювати поверхні і деталі, які за фактурою нагадують камінь, дерево, тканину, фарфор, скло, глину. Найпростіший спосіб - виготовлення намистин, з яких згодом формуються вироби. Намистини можуть бути будь-якої форми і розміру. Головне, щоб вони виходили ідентичними.

Як запікати полімерну глину?

Коли виріб готовий, його необхідно запекти в духовці. Тільки перед тим, як запікати полімерну глину, в ще м'якому матеріалі треба зробити отвори для протягування намистин ниткою або з'єднання їх в одну композицію.

Для запікання можна використовувати тільки газову або електричну піч. Мікрохвильовку використовувати в даних цілях категорично заборонено. І ще, готувати їжу і запікати вироби з полімерної глини в одній духовці не рекомендується. Так як в процесі запікання з глини виділяється пластифікатор, який залишаючись на стінках печі, може згодом потрапити на їжу, що в свою чергу може негативно відбитися на стані здоров'я.

Полімерну глину необхідно запікати при певній температурі (від 80 до 130 градусів - залежно від фірми-виробника глини), саме тому піч повинна бути забезпечена градусником, який максимально точно показує температуру. Якщо ж він відсутній, тоді його необхідно обов'язково придбати і встановити.

Для того, щоб виріб не підгорів і не ламався після запікання, слід суворо дотримуватися всіх інструкцій.

Запікати вироби з полімерної глини рекомендується на склі або звичайному білому картоні. Для того, що намистини або інші окремі елементи не деформувалися в процесі запікання, доцільніше поміщати в духовку їх на зубочистці, увіткненою в папір або картон.

Після певного часу духовку необхідно вимкнути і відкрити. Діставати вироби відразу не варто, необхідно, щоб вони трохи охололи. Тільки таким чином можна уникнути появи різного роду мікротріщин, що виникли від різкої зміни температури. Коли виріб повністю охолов, його необхідно вкрити спеціальним лаком і дати висохнути. Після цього вже намистини нанизують, квіти збирають в букети і формують з них композиції.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства