Естетичне виховання дітей (молодший шкільний вік)

600
Естетичне виховання дітей (молодший шкільний вік)

У молодшому шкільному віці особливого значення набуває виховання естетичного ставлення до суспільних явищ, до природи і творів мистецтва, розвиток художнього смаку.

Дорослий звертає увагу дітей на кольоровість, яскравість природних явищ: яскраві зірки, темні хмари, сріблястий іній, візерунки морозу на вікнах тощо. Діти вчаться розрізняти, зіставляти найбільш характерні сезонні явища в природі. Дорослий разом з дитиною описує та порівнює архітектуру будівель, їх оформлення, зауважує особливості ритму руху на вулиці, оцінює красу оздоблення кімнат у приміщеннях.

Видео дня

Діти можуть усвідомлювати естетичні якості предмета, помічаючи в навколишньому оточенні окремі речі, що найбільш виділяються за цим якостями - кольором, формою, загальною виразністю. Наприклад, дитина може зазначити, які предмети столового посуду їй подобаються: «Ось ці маленькі тарілочки з блакитною хвилястою лінією і золотими дзвониками. Вони дуже красиві». Такий вибір предметів, їх опис можливі, якщо дорослий буде привертати увагу дітей до красивих речей, говорити, чому вони красиві, роз'яснювати, які поєднання кольорів особливо привабливі.

Спостереження та враження дітей відображаються в їх іграх, у повсякденній діяльності. Вони з власної ініціативи придумують зміст гри, враховуючи виразність зовнішнього вигляду іграшок. Також вони можуть організувати ігровий куточок і куточок природи, дотримуючись певного порядку і краси в розташуванні іграшок, предметів, матеріалів. Якщо дітей систематично привчати, то вони накриватимуть на стіл, красиво розставляючи посуд, прибори. Вони можуть взяти участь у прикрашанні приміщення до свята, у прибиранні оселі тощо.

Батькам варто пам‘ятати, що від їх зусиль, творчого підходу, систематичності занять залежатиме формування вміння естетично сприймати та оцінювати явища в навколишньому світі.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства