Основні принципи здорових відносин дітей з гаджетами: поради американських педіатрів
Уявити сучасний світ без гаджет сьогодні неможливо. Тому, питання "давати дитині планшет (смартфон) у багатьох батьків вже не стоїть – цього просто не уникнути. Тепер основна їх задача – прищепити дітям правила якісного використання електроніки.
Нові рекомендації для батьків були представлені американською академією педіатрії.
Відмітимо, що давно відомі правила, серед яких рекомендації не давати мобільні пристрої малюкам до двох років, та не дозволяти дітям проводити більше 2 годин на день за екраном, залишаються в силі. Але нові принципи педіатрів більше відносяться не до часу перебування за гаджетом, а, скоріше, до якості користування ним та "здорових відносин" між дитиною і гаджетом.
Єдині правила для всієї родини. Правила мають стосуватися не лише дітей, а і дорослих, адже малюки поводяться в віртуальному середовищі так само, як і в будь-який інший.
Починайте з себе. Вічне правило для батьків у будь-чому. Діти копіюють насамперед вашу поведінку. Проаналізуйте, скільки часу ви приділяєте гаджетам? Як часто дитина бачить вас з мобільним телефоном чи за комп’ютером? Чи є у вас дні, вільні від електронних засобів?
Будьте посередником у відносинах дитини з цифровим світом. Спонукайте малюка досліджувати, ставити запитання, будьте готові самі відповідати і ділитися досвідом.
Основне – не тривалість використання, а те, що дитина дізналась за цей час. Якість контенту, який переглянув малюк, важливіша за час, проведений перед пристроєм. Зробіть так, щоб в пріоритеті були освітні ігри та програми, які допомагатимуть тренувати навички спілкування, уваги, пам’яті. Звертайте увагу на ті додатки, які розроблені за допомогою дитячих психологів та педагогів, або отримали їх схвалення.
Читайте: Як телефони та інші гаджети можуть підвищити безпеку дитини
Вибирайте ігри, що пов'язані з спілкуванням. Гаджет повинен бути інструментом, а не сурогатом спілкування. Уникайте одностороннього обміну, при якому майже не потрібна участь дитини. Тобто, замість перегляду відео, оберіть інтерактивну програму, спілкування віддалено через скайп або інші програми-месенджери.
Правильно використовуйте потенціал соціальних мереж. Присутність в соціальних мережах особливо важлива для підлітка, який тільки вчиться вибудовувати свою власну ідентичність і шукає схвалення інших. Якщо в ці моменти ви будете поруч, це допоможе дитині краще зрозуміти принципи "життя в мережі" та уникнути помилок.
Створіть вдома "вільні зони". Виділіть частину житлової площі, як острівець простору (в спальні, на кухні) – тут не має бути електронних пристроїв. Дайте дитині зрозуміти, що приносити сюди планшет або смартфон не можна. Подбайте про те, щоб час, виділений для сну та сімейного дозвілля, був "священним".
Як повідомляв "Обозреватель", через постійне використання гаджетів, підлітки набирають зайву вагу