Як ростити дитину самостійною: названі три найважливіші поради
Цілком зрозуміло, що коли дитина зовсім маленька, мама все робить за неї.
Але проходить час, ваш малюк дорослішає, і з багатьма задачами може, і має, справлятися самостійно. Можливо, спочатку йому знадобиться більше часу і ваша підтримка, але не поспішайте бігти йому на допомогу при перших невдачах. Адже такі пориви можуть мати небажані наслідки для формування особистості дитини.
Ось три поради, що ні в якому разі не можна робити замість дитини:
Говорити. Бувають ситуації, коли малюкові важко висловити якесь прохання або відповісти на питання дорослого - дитина соромиться і розгублено мовчить. Тоді за малюка відповідає мама. Але не поспішайте відразу вступати в розмову і договорювати за ним кожне речення. Дитина має навчитись спілкуватись з іншими, оволодіти комунікативними навичками. Саме завдяки цьому вона виросте впевненою у собі людиною, яка зможе знайти спільну мову будь з ким.
Робити домашнє завдання. Шкільна програма зараз важка, часто трапляється таке, що навіть відмінник не може впоратися з домашнім завданням. Але не поспішайте робити завдання замість нього. Такі дії призведуть до того, що дитина не зможе засвоїти тему, втратить інтерес до нових знань і так і не навчиться долати перешкоди. Логічно, що ви хочете допомогти, тому просто спробуйте пояснити тему ще раз, підкажіть і підтримайте свого школяра.
Обирати друзів. На жаль, часто можна почути фразу "а моя мама сказала не дружити з тобою!". Зрозуміло, що кожна мама бажає своєму чаду найкращого, хоче захистити його від впливу неслухняних дітей, але не варто безапеляційно обмежувати коло знайомих вашої дитини - втручатися необхідно тільки тоді, коли це дійсно може призвести до поганих наслідків. Нехай малюк сам вчиться розбиратися в людях - йому це знадобиться у дорослому житті.
Як повідомляв "Обозреватель" вчені розробили тест, який вже в 3-х річному віці допоможе з'ясувати яке майбутнє чекає на дитину.