Вчені з'ясували, як вагітність впливає на мозок жінки
Вагітність викликає зменшення кількості сірої речовини головного мозку, допомагаючи жінкам встановлювати взаємозв'язок з дитиною і підготуватися до тривалішого періоду материнства.
Масштаб змін в головному мозку вагітної жінки можна порівняти зі змінами, які спостерігаються в підлітковому віці, повідомляє The Економіст результати дослідження вчених.
Під час досліджені вчені зробили знімки головного мозку 25 жінок незадовго до настання вагітності, під час вагітності і після народження дитини. Після цього дослідники порівнювали отримані результати з даними дослідження мозку 19 чоловіків, які вперше стали батьками, 17 бездітними чоловіками і 20 жінками, які ніколи не мали дітей. В результаті було виявлено, що у вагітних кількість сірої речовини значно зменшується в тих ділянках головного мозку, які відповідають за соціальні взаємодії, а саме за думки і почуття по відношенню до інших людей. Це дає новоспеченим матерям перевагу в інтуїтивному розпізнаванні потреб своїх дітей, а також в ідентифікації потенційних загроз.
Також під час експерименту матерям запропонували переглянути відеоряд із зображенням власних і чужих дітей - коли жінки бачили свою дитину, область мозку, де кількість сірої речовини значно зменшилася, підсвічувалася, однак при розгляді знімків чужих дітей ця частина мозку залишалася нейтральною.
Таким чином, вчені точно встановили, що саме вагітність і подальше материнство впливає на скорочення кількості сірої речовини. Такі структурні зміни тривають протягом як мінімум двох років.
Раніше "Обозреватель" повідомляв топ-5 причин втрати ваги під час вагітності.