Як привчити до дисципліни: поради канадського психолога

11,7 т.
Як привчити до дисципліни: поради канадського психолога

Збудувати довірчі відносини з дитиною – задача не з легких. А ще важче не зруйнувати їх, намагаючись привчити чадо до дисципліни.

Як це зробити батькам радить канадський психолог і психотерапевт Гордон Ньюфелд, пише сайт parents.ru.

1. Зробіть так, щоб дитина знала, що таке розпорядок дня - основні події дня мають відбутися згідно з заведеними ритуалами. Таким чином забезпечити нормальну поведінку дитини буде легше.

Основна мета цього правила - не говорити дітям постійно, що їм треба зараз зробити. Наприклад, якщо у вас є традиція всією сім'єю збиратися за обіднім столом у вихідні, дитина не зможе ніяк опротестувати це, адже це ритуал.

Видео дня

2. Дійте в інтересах дитини, але визнайте свою відповідальність за її безпеку.

3. Будуйте діалог зі своїм чадом так, ніби виходите з того, що він ХОЧЕ бути хорошим. Таким чином ви буде підштовхувати його на добрі наміри. Якщо ж ви постійно думаєте, що ваша дитина погана, зла і неслухняна, воно так і буде.

4. "Програмуйте" дитину на хорошу поведінку. "Будуйте місток" над проблемами і концентруйтеся на хорошому. Наприклад, перед сном скажіть малюкові: "Сьогодні ми відмінно провели день, думаю, ти мені приснишся! А завтра вранці спечу тобі оладки". Дитина засне в чудовому настрої і, швидше за все, прокинеться теж.

5. Режисуйте поведінку маленької дитини. Підказуйте їй, як і що треба робити, направляйте її. Для цього можна використати навіть звичайні фрази на кшталт "Ось так ми гладимо кішку", "Так ми катаємося на лижах" і т.д.

7. Не розбирайте інциденти більше, ніж потрібно. Якщо вже інцидент трапився, то не варто перегинати палицю у виховних моментах. Поясніть малюку спокійним тоном, що саме він зробив не так, розкажіть, як варто було вчинити, а потім зведіть конфлікт до мінімуму. Якщо буде необхідно ще раз це обговорити, краще це зробити в інший час, коли ситуація вже буде менш напружена, а всі її учасники - спокійніші.

8. Якщо дитина не здатна зрозуміти змішані почуття, пояснюйте їм свої правила за допомогою гри: програвайте проблемні імпульси і пориви.

9. Не варто намагатися втішити дитину чимось смачним або за допомогою купівлі нової іграшки. Це невірний підхід. Так дитина не отримає ніякого уроку з ситуації, яка привела її до цього почуття.

10. Зрощуйте добрі наміри, з метою прищепити цінності, вселити почуття відповідальності і посіяти насіння самоконтролю.

Як повідомляв "Обозреватель", існує ТОП 5 важливих правил для зимової прогулянки з немовлям.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства