Отруєння при грудному вигодовуванні

35,6 т.
Отруєння при грудному вигодовуванні

Якщо харчове отруєння молодої мами довелося на період годування груддю, виникає небезпека заразити дитину. Вона чревата для грудничків безліччю серйозних проблем, так як серед збудників отруєння переважають такі мікроби, як сальмонели, стафілококи та багато інших. Поговоримо про те, як цього не допустити.

Чим викликана проблема

Причиною харчового отруєння стає недоброякісна їжа, заражена стафілококами, сальмонелами або кишковими паличками. Особливе місце займає ботулізм - важке захворювання, яке викликають продукти, що містять палички ботулізму і дуже ядовитий ботулотоксин - найсильніший з відомих токсинів, що діють на нервову систему.

Як вона проявляється

Самостійно лікувати можна тільки легку форму харчового отруєння, типовим проявом якого є гострий гастроентерит. Нудота, позиви на блювоту, рідше - сама блювота, болі в області живота, рідкий стілець виникають через 2-6 годин після того , як буде з'їдений заражений або недоброякісний продукт. До цих симптомів може приєднатися головний біль і слабкість.

Видео дня

Ознаки легкого отруєння повинні пройти протягом доби. У всіх інших випадках необхідна консультація і огляд лікаря.

Як потрібно діяти

Незалежно від причини отруєння, потрібно вжити заходів захисту, перш за все, спрямованих на очищення організму. Жінці в період годування груддю допоможе активоване вугілля - найбільш безпечний з усіх відомих сорбентів. «Смекта» та інші сильніші засоби годуючим мамам можна використовувати дуже коротким курсом.

Крім того, і навіть у першу чергу, годуючій мамі в разі отруєння слід промити шлунок. Для цього потрібно випити великими ковтками 0,5-1 л кип'яченої води. Інший варіант - зробити дуже слабкий розчин марганцю і додати в нього 0,5 чайної ложки яблучного оцту.

Після цього для звільнення шлунка необхідно викликати блювотний рефлекс, натиснувши пальцями на корінь язика. Промивають шлунок зазвичай до чистих вод, тобто в них не повинно бути ні їжі, ні жовчі.

Якщо у молодої мами немає діареї, на додаток бажано очистити кишечник клізмою із звичайною кип'яченою водою для того, щоб інфекція не поширювалася і не потрапила в грудне молоко.

Щоб уникнути зневоднення організму і заповнити втрати води, потрібно більше пити: слабосольові розчини («Регідрон» та інші), мінеральну воду, чай. У чай можна додати розчин ромашки аптечної або календули.

Пити після очищення шлунка необхідно часто, але потроху, щоб не викликати блювотний рефлекс. Вода повинна бути теплою. Загальна кількість рідини - до 2 л за добу.

Якщо отруєння більш тяжкої форми, запропонованої схеми лікування для годуючої мами буде недостатньо. Якщо вам не стає краще, зберігається температура, а тим більше лихоманка, потрібно викликати «швидку допомогу» або відправитися до лікаря. Дуже важливо правильно оцінити власний стан, щоб не помилитись ні в одну, ні в іншу сторону.

Чи потрібно припиняти годування грудьми?

Ні, в ситуації отруєння це не потрібно, оскільки грудне молоко містить захисні антитіла, і ризик захворіти для дитини, за умови, що мама дотримується правил гігієни, невеликий. Поки мама бореться з симптомами отруєння, вийти з ситуації допоможе незначне (на 1-1,5 год.) подовження інтервалу між годуваннями.

Як заключний етап терапії можна використовувати біопрепарати, до складу яких входить нормальна мікрофлора, для відновлення її вмісту в кишечнику.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства