Немовля відмовляється від їжі - що робити?

141,7 т.
Немовля відмовляється від їжі - що робити?

Якщо новонароджений малюк бадьорий, активний і веселий, і його матуся може зітхнути вільно - все в порядку з крихіткою, значить і у неї все добре. Однак, в той момент, коли малюк несподівано втрачає апетит, категорично відмовляється від їжі, причому видимих ??причин таких змін немає, ось тоді будь-яка молода мама затурбується не на жарт - чи все в порядку з її малюком? Дійсно, відсутність апетиту є серйозною проблемою, але це лише вершина айсберга. Справжні причини відмови від їжі заховані значно глибше.

Чому новонароджений може відмовлятися від їжі?

Потреба в їжі, голод - це один з найважливіших вроджених рефлексів. І якщо дорослі люди і діти більш старшого віку вже вміють якось контролювати свій апетит, то новонародженому цей механізм поки не знайомий. Новонароджений хоче їсти, їжа йому життєво необхідна! Однак, деякі батьки помилково приймають за повну відсутність апетиту часткову відмову від прийому їжі, обумовлену високою частотою годувань, а так само надмірної калорійністю раціону. Іншими словами, апетит вашої крихітки може бути значно менше, ніж ви собі уявляєте - і це ще не привід панікувати! Крім того, у віці до року немовля кілька разів переживає природне, фізіологічно обумовлене зниження апетиту.

Видео дня

Це випадки, коли:

- У дитини ріжуться зубки; - Тепла пора року змінює холодний сезон (потреба в калоріях істотно знижується); - Після вакцинації (проведення планових щеплень).

Зниження апетиту і повна відмова від їжі в перерахованих ситуаціях не повинні супроводжуватися панікою з вашого боку - ці тимчасові проблеми дуже скоро пройдуть. А от що дійсно заслуговує вашої уваги - причин відсутності апетиту дві: дитина відмовляється від їжі тільки, якщо вона не може їсти і в тих випадках, коли вона їсти не хоче. Причому, це дві повністю протилежні ситуації. Розглянемо детальніше.

Дитина відмовляється від їжі, тому що не може їсти.

Раціон новонародженого складається переважно з рідкої їжі - штучних сумішей або грудного молока. Відмова від грудей або суміші з боку дитини може бути спровокована простою неможливістю смоктати або ковтати. Наприклад:

- в ротовій порожнині немовляти розвивається стоматит або сильне запалення слизової оболонки; - дихання дитини утруднено в наслідок нежиті або запалення верхніх дихальних шляхів; - материнський сосок занадто короткий (жорсткий, незручний) для здійснення смоктальних рухів; - соска, через яку немовля отримує молочну суміш, має занадто вузький отвір чи забилася.

У всіх перерахованих ситуаціях, і це очевидно, відсутність апетиту легко усунути, як тільки ліквідована причина, що спровокувала його. І куди серйозніше йдуть справи, якщо жодна з наведених причин, не послужила приводом для відмови від їжі. Куди небезпечніше ситуація, коли малюк не хоче їсти...

Дитина відмовляється від їжі, бо не хоче їсти.

Якщо протягом досить тривалого часу (близько 2-3 годувань) малюк відмовляється від грудей або молочної суміші, якщо він має можливість їсти (ви виключили всі перераховані вище фактори), йдеться про початок якогось захворювання в організмі малюка.

Природа заклала так, що під час хвороби людський організм обирає часткову або повну відмову від їжі. Тому кілька причин.

Не заглиблюючись в нетрі медицини, скажемо лише одне - їжа для хворого служить додатковим навантаженням, чинником, який змушує організм відволікатися від боротьби з вірусами, бактеріями і мікробами. Очевидно, що якщо немовля тривалий час відмовляється від прийому їжі, при цьому він в змозі смоктати (пережовувати) і ковтати, в організмі дитини починається запальний процес. Єдине вірне рішення в даній ситуації - негайно зв'язатися з дитячим лікарем.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства