Аналізи при плануванні вагітності

9,7 т.
Аналізи при плануванні вагітності

У більшості випадків вагітність не планують, але якщо все-таки подружжя вирішило жити «за планом», то необхідно знати, які аналізи рекомендується пройти при плануванні вагітності.

Гінекологічні мазки

Починають обстеження з простого огляду. Гінеколог оцінить, наскільки правильно розвинені статеві органи, розмір яєчників і матки, встановить, чи немає паталогій шийки матки, а також візьме цитологічний мазок і мазок на флору.

Мета мазка на флору: оцінка мікрофлори, тобто виявлення інфекційних і найбільш поширених умовно - патогенних збудників в слизовій цервікального каналу і піхви. Цитологічний мазок дозволяє встановити наявність атипових клітин в області шийки матки.

Видео дня

Аналіз крові

Обов'язковими є аналіз крові на цукор і загальний. Аналіз крові на цукор здають натщесерце.

Беруться такі види аналізів крові на інфекції:

Аналіз крові на RW (сифіліс). Про цей аналіз потрібно знати, що хибнопозитивний результат може давати цукровий діабет, гепатит, онкологічні захворювання і деякі інші захворювання; аналіз крові на ВІЛ; HBsAg - аналіз крові на гепатит В; ВГС - аналіз крові на гепатит С.

Лікар може порекомендувати здати аналіз крові на краснуху. Зазвичай це захворювання переносять в дитинстві, і це формує довічний імунітет. Якщо ж у дитинстві жінка уникла цієї досить небезпечної хвороби, то в дорослому віці краще поставити щеплення проти краснухи. Але в цьому випадку від запланованої вагітності на якийсь час доведеться відмовитися.

Крім відомостей про наявність в організмі вагітної якихось захворювань, лікар повинен знати резус-фактор і групу крові обох подружжя. Інформація про це вноситься згодом у диспансерну карту жінки. Якщо у чоловіка і жінки різний резус-фактор, то може виникнути резус-конфлікт. Особливо це небезпечно, при негативному резус-факторі у жінки, і позитивному - у чоловіка.

Імовірність резус-конфлікту збільшується пропорційно кількості вагітностей. У зв'язку з цим таким парам не рекомендують робити аборти.

Аналіз крові на гормони лікарі рекомендують найчастіше у разі безпліддя, щоб з'ясувати його причини. Якщо жінка не завагітніла протягом невеликого періоду (більше року) без запобігання, то лікарі рекомендують здати аналіз крові на пролактин і ФСГ (фолікулостимулюючий гормон).

Аналіз сечі

При плануванні вагітності здається аналіз сечі, також його доведеться неодноразово пройти і під час вагітності.

Ультразвукове дослідження

У період підготовки до вагітності обов'язково слід зробити УЗД. По-перше, дізнатися про стан яєчників, виявити наявність фолікулів в них, в тому числі домінантного. По-друге, перевірити стан ендометрію, в середині менструального циклу можна визначити, чи достатня його товщина для того, щоб прийняти запліднену клітину. По-третє, УЗД дозволяє припустити, чи була вже овуляція або тільки очікується в цьому циклі.

У процесі дослідження виявляють вади розвитку матки, що перешкоджають виникненню вагітності або загрожують життю і здоров'ю жінки. Часто при дослідженні виявляються такі новоутворення, як міома. Найчастіше це стосується жінок після тридцяти. Міоми можуть довгий час бути присутнім в організмі жінки, не проявляючи себе жодним чином. А під час вагітності вони ведуть себе не кращим чином: можуть стати однією з причин викидня або передчасних пологів.

Інші обстеження

Крім всіх перерахованих вище досліджень, можуть знадобитися і інші.

При плануванні вагітності обов'язково проходження флюорографії, якщо ж вагітність вже настала, то це дослідження не призначають. Флюорографія дозволяє виявити не тільки наявність туберкульозу, а й різні новоутворення.

Напевно буде потрібно відвідати і інших фахівців, крім гінеколога. Будь-які хронічні захворювання можуть негативно впливати на здоров'я дитини, навіть нежить, що триває тривалий час. Якщо жінка страждає хронічними захворюваннями нирок або сечового міхура, візит до уролога просто необхідний.

Які дослідження потрібно пройти партнеру

Звичайно, потрібно дізнатися у лікаря про те, які аналізи повинен здати чоловік при плануванні вагітності, і отримати направлення на них.

Обов'язковими дослідженнями є:

флюорографія; аналіз крові на RW; на резус-фактор і групу крові.

При підозрі на безплідність з боку чоловіка, може знадобитися спермограма. Додатково лікар може направити на дослідження крові на інфекції, які передаються статевим шляхом, та інші аналізи відповідно до анамнезом.

Не потрібно шкодувати часу на проходження досліджень, не потрібно лінуватися, адже це запорука народження здорової дитини і благополучних пологів.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства