Фізичне виховання дітей раннього віку

2,6 т.
Фізичне виховання дітей раннього віку

Протягом перших трьох років життя батьки повинні забезпечити малюкам гармонійний фізичний, розумовий та морально-етичний розвиток.

Фізичне виховання передбачає своєчасне загартовування організму, оберігання нервової системи дітей від перевтоми, формування у них культурно-гігієнічних навиків та засвоєння основних рухів.

Фізичне виховання дає позитивний результат за умови правильної організації харчування та режимних моментів. Так, хороший сон та апетит малюка залежить не лише від того, коли його вкладають спати і чим годують, але й від правильності використаних при цьому педагогічних прийомів. Глибокий, достатньої тривалості сон важко сформувати, якщо постійно заколисувати дитину, привчати її до пустушки. Не менш важливою є правильна організація годування. Діти, яких годують насильно, втрачають апетит. Погано засвоюється їжа і в тих випадках, коли дитину годує дорослий, або ж коли замість налаштовування на процес приймання їжі («зараз будемо їсти, кашка смачна…») малюку розповідають казки, розповіді, вдаються до вмовлянь.

Видео дня

Дуже важливо для кожної пори року підбирати найбільш раціональні оздоровчі процедури. Наприклад, взимку загальне обливання можна замінити місцевою процедурою – обливанням ніг.

Оздоровчі процедури не повинні перевтомлювати малечу. Втома зазвичай виникає, коли діти, наприклад, тривалий час не рухаються під час прийняття сонячних ванн. Перебування на сонечку варто суміщати з невимушеною грою, під час якої дитина то знаходитиметься на сонці, то ховатиметься в тінь.

В ранньому віці дитині необхідно створити належні умови для різноманітної рухової активності та розвитку основних рухів. Для цього вдома можна використовувати шведську стінку, комбіновані спорткуточки різної комплектації (з гладіаторської сіткою, мотузковим набором, навісним турніком, гімнастичними кільцями, канатом). На прогулянці – гірки, спортмайданчики.

Не менш важливо під час рухової активності слідкувати, щоб дитина рухалась достатньо, але не перевтомлювалась. Малюки повинні не лише ходити, лазити, бігати, а й зосереджено займатись (спостерігати за оточуючими, спокійно гратись з іграшками, будівельним матеріалом тощо).

А для того, щоб дитина поводила себе у відповідності до пред’явлених до неї вимог, необхідно підтримувати стан оптимальної збудженості нервової системи. Часта зміна умов життя, нездужання, завелика кількість, або ж навпаки, дефіцит вражень призводять до нераціонального витрачання енергії малюка, до перезбудження або ж в’ялості, байдужості, до поганого засвоєння нових знань.

Таким чином, правильно організоване фізичне виховання створює основу для повноцінного розумового розвитку дітей.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте предназначены для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты "MedOboz", гарантируют, что весь контент который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель в максимально качественном информировании пациентов о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний для их своевременного обращения на очную консультацию к врачу.

Популярные врачи

Лекарства