Спорт дітям. З якого віку віддавати дитину в спортивні секції

47,3 т.
Спорт дітям. З якого віку віддавати дитину в спортивні секції

Природнім бажанням будь-яких батьків є виростити дитину міцною та здоровою. Очевидно, що допомогти в цьому дитині можуть заняття спортом. Однак далеко не завжди знаходиться однозначна відповідь на питання, в якому ж віці записати дитину в ту чи іншу спортивну секцію або школу?

Звичайно, тут все дуже індивідуально. Значення має стать дитини, ступінь її розвитку, нарешті, схильність до якогось виду спорту. При цьому просто необхідно, що б у самої дитини було бажання займатися, адже відвідини «каторжних» тренувань, обраних батьками, тільки негативно позначиться на його психічному здоров'ї. Якщо батьки не будуть враховувати готовності дитини займатися спортом, вони можуть зіткнутися з тим, що чадо незабаром попросить забрати його з секції. Цілком імовірно, що після першого негативного досвіду у дитини взагалі зникне бажання займатися. Саме для уникнення такої реакції, батькам варто дуже серйозно поставитися до того, в якому віці віддавати дитину в спорт.

Видео дня

Оцінка фізичного розвитку та стану

Першим важливим кроком на цьому шляху буде консультація з лікарем. Не нехтуйте цією консультацією, адже на кону стоїть дитяче здоров'я, а може бути навіть і все життя. Лікар огляне дитину, виявить наявність протипоказань і оцінить рівень його фізичного розвитку. Далі, постарайтеся поговорити з батьками тих дітей, які вже записані в будь спортивні секції. Дізнайтеся, в якому віці вони почали водити дитину на тренування, і чи не виникло згодом яких проблем.

Кожному віку свій вид спорту

Як вже говорилося вище, для кожного виду спорту існує свій вік. Однак з кожним роком з'являються нові, прогресивні програми тренувань, а тому багато видів спорту суттєво «помолодшали». Яскравим прикладом тому служить сукупність координаційних видів спорту, куди входять художня гімнастика, фігурне катання, синхронне плавання та інші. Малюків тут приймають вже в трирічному віці, адже чим молодша дитина, тим легше розвинути в ній всі необхідні якості. Нерідкі навіть такі випадки, коли професійні тренери особисто приходять в дитячі садки, щоб помітити талановитих і перспективних малюків.

У чотири роки для дівчаток відкривається дорога у світ спортивної та художньої гімнастики. У цьому ж віці починають навчати плаванню. При цьому, якщо через рік занять дівчинка буде впевнено триматися на воді, цілком можливо, що її візьмуть для занять синхронним плаванням. Серйозні спортивні першості в цьому виді спорту можуть проводитися серед 8-10 річних учасників.

У шестирічному віці, якщо дитина не має жодних протипоказань, її можна сміливо віддавати на фігурне катання.
У сім років можна починати займатися акробатикою, спортивними танцями, настільним тенісом.

З настанням восьми-дев'яти років хлопчики можуть починати займатися боротьбою. Вкрай обережно треба підходити до занять важкою атлетикою. Незважаючи на те, що формально в цей спорт можна приходити і в 10 років, це краще робити набагато пізніше. Тіло дитини ще не сформувалося, а заняття з обтяженнями можуть значно уповільнити зростання.

Розглянемо більш конкретно деякі види спорту. Заняття бойовими мистецтвами прекрасно розвиває у дитини гнучкість, координацію і точність рухів, дисциплінованість. При цьому навчатися йому можуть і дівчатка, головне щоб вони були в цьому зацікавлені. Певні види боротьби явно не підійдуть для юних спортсменів. Наприклад, у боксі нерідкі струси, а колишні боксери часто страждають епілепсією. Набагато більш безпечними є заняття карате, дзюдо, айкідо або ушу - в принципі, дитина може прийти в секцію навіть у п'ять років.

Гімнастика, як спортивна, так і художня, є дуже вимогливим видом спорту. Великі навантаження, нерідко призводять до розтягувань, вивихів, появі болю в спині. Звичайно, при цьому розвивається і гнучкість, і грація, і краса, однак чи варто це витрачених зусиль? Якщо дитині важко, ви цілком можете перевести її на заняття танцями або балетом, де розвиваються ті ж якості, але з меншим навантаженням. Звичайно, тренери радять приводити майбутніх чемпіонів у цей спорт в чотирьох-п'яти річному віці, проте не пізно почати заняття і школярам молодших класів.

Мабуть, ні який інший вид спорту не може бути такий безпечний і одночасно корисний для всіх віків як плавання. Заняття плаванням формують у дитини прекрасну фігуру з гарною поставою, а також надають загальне оздоровче значення.

Починати заняття можна хоч з трьох місяців, адже сьогодні існує безліч басейнів для спільного плавання. Єдине, що може не сподобатися батькам дівчаток, це формування широких плечей, проте таке спостерігається лише у професійних спортсменів, а тренування один-два рази на тиждень не має такого впливу.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте предназначены для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты "MedOboz", гарантируют, что весь контент который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель в максимально качественном информировании пациентов о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний для их своевременного обращения на очную консультацию к врачу.

Популярные врачи

Лекарства