ЦІКАВА МАТЕМАТИКА ДЛЯ МАЛЮКІВ: Порівнюємо множини

14,2 т.
ЦІКАВА МАТЕМАТИКА ДЛЯ МАЛЮКІВ: Порівнюємо множини

 Діти молодшого дошкільного віку повинні навчитися не тільки виділяти та групувати окремі елементи в множини, але й порівнювати дві множини між собою методом накладання та прикладання.

Практичне по елементне (один до одного) порівняння множин дозволить малюку побачити, що великих предметів може бути менше, ніж маленьких, одних й інших може бути порівну (стільки - скільки). Для формування перших таких уявлень бажано використати практичну ситуацію. Запропонуйте дитині допомогти вам накрити на стіл. На кожну тарілку слід покласти серветку. Тарілок і серветок – порівну. Додайте ще одну тарілку. Чого більше, а чого менше? Як зробити, щоб їх знов стало порівну? Не поспішайте на допомогу, надайте малюку можливість для роздумів та самостійного прийняття рішень.

Видео дня

Від побутової ситуації можна перейти до навчальної. Даємо дитині картинки з намальованими в ряд пташками, зайчиками, мишками. Нехай вона закриє кожне звірятко фішкою (кружечком чи квадратиком). Порівняйте кількість пташечок і кружечків, або зайчиків і квадратів. Виявиться, що їх або порівну, або одна множина більша за іншу.

Навчивши малюка накладати одні предмети на інші, можна перейти до більш складного прийому – перекладанню, коли один предмет кладуть поряд з іншим. Це можна зробити так. Разом з дитиною намалюйте ряд ялинок, а під ними покладіть гриби-фішки (гриби ростуть під ялинками) за кількістю ялинок. Виясніть з дитиною відношення між множинами (порівну). Приберіть один гриб (його зірвала білочка) і запитайте, чого менше, а чого більше. Запропонуйте встановити рівність.

Такі вправи слід урізноманітнити, використовуючи при цьому різноманітний матеріал. Наприклад, кожній ляльці дати тарілочку (покласти на столик перед лялькою), покласти на неї цукерку. Зверніть увагу, що в дитини спочатку було багато цукерок у руках, вона роздала по одній і в неї не залишилось ні одної. Закріпіть розуміння дитиною відношень між множинами в даній ситуації.

В результаті систематичної роботи діти засвоюють першочергові кількісні уявлення, вчаться формувати множини із окремих предметів, знаходити в навколишньому світі «один» і «багато» предметів, встановлювати без рахунку рівність і нерівність між двома множинами накладанням й прикладанням, відображати свої дій у мовленні.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте предназначены для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты "MedOboz", гарантируют, что весь контент который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель в максимально качественном информировании пациентов о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний для их своевременного обращения на очную консультацию к врачу.

Популярные врачи

Лекарства