Як народити без болю?

8,8 т.
Як народити без болю?

Ні, тут не піде мова про епідуральну анестезію, про яку так багато суперечок, а поговоримо про те, що природа задумала спочатку процес пологів безболісним, але дуже багатьом народжувати боляче. Легше від того, що там спочатку задумано, нікому не стане, тому потрібні конкретні способи, як нам тут і зараз народити так, щоб боляче не було. От просто список того, що допомагає, який заснований на банальному знанні фізіології (природні методи обезболювання):

1. Здоровий спосіб життя сильно підвищує ймовірність безболісних пологів, якщо пологи протікають без патологій, то вони набагато легше.

2. Масло вечірньої примули і будь-які рослинні масла, що вживаються в їжу, підвищують еластичність тканин. менше шансів порватися, і шийка матки відкриється швидше, можливо ще до того, як вам стане боляче.

3. Фізична активність. Уявіть ситуацію, ви рік не займалися спортом, а потім раптом вирішили почати бігати? Як потім відчуття? Все болить? А в пологах м'язам не слабо працювати треба, а організм розучився направляти багато кисню до м'язів, їм його не вистачає в пологах, от і боляче (молочна кислота виділяється при гіпоксії м'язів).

Видео дня

4. Нормальний рівень гемоглобіну. Причина вище: мало кисню - гіпоксія м'язів (а заодно і у плода може виникнути) – біль.

5. Відкрити вікна в пологовому залі (свіже повітря) і активно рухатися в пологах.

6. Приймати зручні пози, організм їх сам підкаже, але саме повна свобода - запорука легких пологів.

7. Пити теплий чай з листя малини. Їсти шоколад і банани (виділяється природне знеболювання і гормони радості): серотонін, ендорфіни.

8. Теплий душ і ванна - натуральне знеболювання навіть на дуже сильних переймах.

9. Відволікаємо мозок, підсовуючи йому інші подразники, які змушують «забути» про біль.

10. Аромамасла ніхто не відміняв. Капаємо на хусточку масло жасмину або іланг-ілангу і нюхаємо під час перейми. Можна масаж з ними робити.

11. Навушники з улюбленою динамічною музикою, співайте, танцюйте, відволікайтеся.

12. А між іншим є прилади фізіотерапії (такі маленькі для дому), там серед режимів є знеболення. Так він не тільки головний біль лікує і біль при радикуліті, він блокує, причому дуже не слабо, біль в пологах! І шкоди ніякої.

13. Якщо нічого немає з собою, а боляче, то в душ. Як перейма йде, так викручуємо воду все холодніше й холодніше, на піку перейми доводячи до крижаної (хто обливається водою холодною, тим легко буде це зробити), біль взагалі не буде відчуватися, тільки холод.

14. Багато говорять, що найважче перетерпіти потуги, коли не можна тужитися! Так от, якщо пологи без втручань, то тужитися можна тоді, коли захотілося, зараз вже багато лікарів до цього прийшли, але більшість лікарів наполегливо лякають розривами шийки. Організм собі не ворог, він дає потрібний сигнал в потрібний момент, і жінка сильніше, ніж треба не буде тужитися, але і терпіти не доведеться, і дитина легше народиться.

15. Народжувати в зручній позі (комусь на четвереньках, комусь на колінах, комусь навпочіпки зручно), знову ж жінка сама відчуває. В пологових будинках це звуть вертикальними пологами, тужитися майже не потрібно, тільки допомагати небагато, а дитина сама йде. Йде легко і плавно. При цьому не всі пологові будинки досі дають так народжувати, хоч це найбільш природно.

І останнє. Наші больові рецептори працюють на іонах, у тому числі і сольових. Якщо не вживати сіль за 2 місяці до пологів, то больова чутливість знижується. І в пологах треба дуже багато пити - теж біль знижується.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства