У перший клас - у самий раз? У якому віці пора йти до школи

1,2 т.
У перший клас - у самий раз? У якому віці пора йти до школи

Близько 40% дітей приходять у перший клас школи неготовими до навчання. Чому так відбувається?

Сьогодні все частіше готовність дітей до навчання в школі в числі інших фахівців оцінює і психолог. До його порад варто прислухатися.

У душі – ще дошкільня

Незважаючи на прагнення багатьох батьків віддати дитину в школу в 6 років і на згоду Міносвіти брати дітей в перший клас у 6 з половиною років, багато практикуючих психологів вважають, що 6-річна дитина в плані рівню психічного розвитку ще являється дошкільником. У неї в ткому віці переважає доволі мимовільна пам'ять, тобто той вид пам'яті, при якому запам'ятовування відбувається без вольових зусиль (на відміну від довільної пам'яті, коли ми запам'ятовуємо щось і відтворюємо за участю активної уваги і з використанням вольових зусиль).

Видео дня

Специфіка уваги 6-річної дитини така, що вона здатна займатися одним і тим самим не довше 15-ти хвилин, так що «осилити» 45-хвилинний урок вона не в змозі. Низькі оцінки, зауваження вчителя викликають у дитини тривогу, відчуття незаслуженої образи, і у зв'язку з цим пропадає саме бажання вчитися. Шестирічні діти відчувають себе набагато комфортніше навчаючись у підготовчих групах в дитячого садку.

Якщо ж ви вирішили віддати дитину до школи все-таки з 6 років, то важливо, щоб до цього і батьки були готові. Сам по собі вік першокласника не має сприйматися як фактор ризику. В першу чергу, важлива об'єктивна оцінка готовності дитини до школи і батьками і вчителями. Якщо є така необхідність, то можна і психолога залучити.

Крім академічних знань, які дитина отримує на уроках,ще важлива психологічна підготовка дошкільника. В першу чергу мова йде про наявність бажання вчитися і бути школярем - у малюка є інтерес до знань, які він буде отримувати в школі, і він фізично і морально готовий до щоденного ритму, який бути під час навчання в школі. Психіка повинна бути достатньо дозрілою, щоб дитина могла адекватно реагувати і сприймати ситуації, що відбуваються, була здатна концентрувати увагу не менше ніж протягом 30-ти хвилин, переключати увагу з одного завдання на інше. Для успішної соціалізації в школі потрібні навички спілкування, здатність керувати своїми імпульсами, поважати вимоги і бути готовим отримувати оцінку. Про те, що у дитини проблеми з адаптацією до школи, свідчить небажання йти до школи, часта захворюваність, завищений інтерес до іграшок, небажання робити домашні завдання.

Тому перед тим як вирішити в якому віці віддавати дитину у школу, добре зважте всі за і проти. Не звертайте увагу лише на вміння дитини рахувати, знати букви і складати слова. В початковій школі найголовнішою є психологічна готовність малечі до навчання. Успіхів вам і вашим першокласникам.

 

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте предназначены для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты "MedOboz", гарантируют, что весь контент который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель в максимально качественном информировании пациентов о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний для их своевременного обращения на очную консультацию к врачу.

Популярные врачи

Лекарства