Як полегшити зубний біль при грудному вигодовуванні

59,6 т.
Як полегшити зубний біль при грудному вигодовуванні

Під час вагітності та годування груддю організм жінки відчуває підвищені навантаження. При цьому годуючій мамі часто не вистачає часу на належний догляд за зубами, вона не завжди отримує з їжею достатню кількість кальцію і пропускає терміни чергових візитів до стоматолога. Так створюються умови для появи зубного болю.

• Найчастіші причини зубного болю - карієс і запалення ясен. Усунути ці проблеми може тільки стоматолог.
• Грудне вигодовування - не протипоказання для лікування зубів. Годуючим мамам можна робити місцеву анестезію і продовжувати годувати грудьми.
• Безпечні знеболюючі в цей період - парацетамол та ібупрофен у дорослих дозах. Полоскання не замінюють лікування у стоматолога, вони можуть лише доповнювати його.

Видео дня

Чому виникає зубний біль?

Зубний біль при грудному вигодовуванні може з'являтися з безлічі причин, і її характер теж буває різним. Потрібно відразу сказати, що сидіти вдома з хворим зубом і намагатися впоратися з цією проблемою підручними методами не можна.

В результаті можна втратити зуб або «досидітись» до гнійника в області обличчя, шиї або навіть головного мозку. Біль найчастіше виникає при запаленні тканин всередині ясен чи зуба, і розібратися в причині її появи самостійно у вас не вийде.

Десна може боліти, наприклад, якщо між нею і зубом утворилася «кишеня», в якій накопичується їжа і розвивається запалення. Стоматолог в кабінеті спеціальними інструментами акуратно вичищає все, що накопичилося в такий пласт, і пояснює, як правильно чистити зуби, щоб ситуація не повторювалася.

Інша поширена причина зубного болю - карієс, який руйнує зуб і викликає запалення в найглибшому шарі - пульпі, де проходять нерви і судини. При пульпіті біль дуже сильний, і терпіти його неможливо і не потрібно. У цих випадках лікар під місцевою анестезією видаляє нерв і пломбує утворену порожнину.

Зубний біль при грудному вигодовуванні і знеболюючі препарати

Ці препарати можуть знадобитися молодій мамі або для того, щоб дочекатися стоматологічної допомоги, або щоб угамувати біль після лікування, коли дія анестезії вже скінчилася, а пошкоджені тканини ще якийсь час доставляють занепокоєння.

Ні в якому разі не можна боротися з зубним болем поодинці, намагаючись угамувати її за допомогою таблеток або полоскань. Каріозна порожнина від цих заходів не залікується і запалення не зникне, а інфекція може проникнути в навколишні тканини обличчя, шиї і навіть у порожнину черепа.

Не потрібно боятися стоматологічних маніпуляцій, адже ніяких протипоказань до того, щоб лікувати зуби при грудному вигодовуванні, немає. Просто потрібно попередити лікаря про те, що ви годуєте грудьми, щоб він врахував цю обставину при виборі препаратів.

Якщо вас мучить зубний біль при грудному вигодовуванні, ви можете без побоювання приймати парацетамол та ібупрофен. Тривалість курсу не повинна перевищувати 2-3 днів, а пити його потрібно в тих дозах, які вказані в інструкції або рекомендовані лікарем. Можна знизити ризик для малюка, приймаючи ліки перед його сном, оскільки в цей час виникає довга перерва в годуванні, за час якого значна частина ліків буде виведена з організму.

Анестезія при грудному вигодовуванні

Хороший варіант для лікування зубного болю у годуючих мам - льодокаїн та ультракаїн, ці речовини застосовуються для місцевої анестезії, використовуються у вкрай малих дозах, швидко виводяться з організму, тому їх вживання під час годування грудьми цілком допустимо.

Також має сенс уточнити у лікаря, в який момент в організмі виникає найбільш висока концентрація ліків, наскільки швидко вони виводяться і т. д. Цілком можливо, якщо мама погодує малюка перед візитом до стоматолога, то до наступного годування препарат з її організму вже буде виведений.

Полоскання і зубний біль при грудному вигодовуванні

При зубному болю молоді мами часто намагаються використовувати полоскання. Потрібно розуміти, що це не спосіб лікування проблеми. Лікар може призначити ці процедури, наприклад, при запаленні ясен, але не потрібно сподіватися, що вони знімуть біль без основного лікування. У переважній більшості випадків розчини для полоскання не можуть заподіяти ніякої шкоди дитині, так як потрапляють в організм його мами в мінімальних дозах, адже після полоскання ліки не ковтають, а випльовують. Серед найбільш ефективних і безпечних для малюка речовин - розчини фурациліну, перманганату калію, хлоргексидину біглюконат, перекису водню, що володіють знезаражуючим протизапальним ефектом.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте предназначены для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты "MedOboz", гарантируют, что весь контент который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель в максимально качественном информировании пациентов о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний для их своевременного обращения на очную консультацию к врачу.

Популярные врачи

Лекарства