Навіщо дитині потрібен батько

4,9 т.
Навіщо дитині потрібен батько

Мати дає дитині життя, а батько - відкриває дорогу у світ. Напевно, для чоловіка батько - найпочесніше звання з усіх можливих - у ньому і справедливість, і сила, і ласка.

Але звання батька - це не тільки честь і шана, це і важке тягар, для того щоб бути батьком, треба мати особливий талант, потрібно присвятити цьому все життя. І якщо мама уособлює собою ніжність, то тато - авторитет, і його обов'язки не зводяться просто до видобутку грошей, як це, на жаль, іноді відбувається. Батько відповідає за величезне число речей: і за освоєння світу, і за прийняття дитиною своєї статі, і за розвиток основних навичок. Тато завжди прийде на допомогу, він розуміє, він прощає помилки і вчить долати труднощі.

Видео дня

Яка роль батька в сім'ї? Як стати хорошим батьком? Як не нашкодити розвитку дитини?

Варто почати з того, що любов батька сама по собі активна, творча. Місія тата - виростити дитя, стати путівником у складному і непростому житті. Дуже важливо не нашкодити дитині, не зламати його, волею чи неволею. Обов'язково потрібен грамотний підхід, слід співвідносити вікові можливості дитини і рівень вимог до нього. Ключове поняття тут - відповідальність за долю дитини. Ви повинні підкреслювати, вирощувати в синові або дочці все те хороше, що у вас є, і відсікати зайве, шкідливе.

Найважливіше - це активно займатися з дитиною, проводити з ним якомога більше часу. Батько важливий для малюка з самого народження. Відзначено, що чоловіки, як правило, не тільки здатні краще допомогти дитині впоратися з навичками говоріння, а й навчити знаходити причинно-наслідкові зв'язки, маніпулювати з предметами, за допомогою іграшок, головоломок, конструкторів.

Крім того, образ батька важливий і щоб вибудувати відносини в парі мати - дитина. Батько повинен допомогти дитині відокремитися від матері. Також через батька дитина дізнається і про соціальні відносини, осягає ієрархію суспільства. А починається все, наприклад, зі знайомства з садком. Процес йде з самого раннього дитинства і триває аж до початку самостійного життя.

Діти в дуже сильному ступені вірять своєму батькові. Тому чоловікові дуже важливо дотримуватися свої обіцянки і ніколи не обіцяти те, чого він не може дати. На жаль, іноді батьки не надають цьому значення, вважають чимось неістотним, наприклад, похід в зоопарк або прогулянку в лісі. Однак ціна подібної безпечності занадто велика. В іншому випадку можна нанести втрату дитячій душі, підірвати довіру, похитнути віру в найсвітліше. Причому виправдання типу «колись» або «забув» не проходять.

На батька лежить завоювання і підтримання авторитету для дитини - тато вміє все. І слухатися потрібно не тому що у нього є ремінь, а тому що тато любить дитину і знає, як потрібно зробити, як принести максимальну користь. Батько - це дисципліна, вимоги, норми. Такий баланс важливий для розвитку і зростання особистості дитини, але важливо не покарання саме по собі, а урок, який з нього можна витягнути. Тому всі правила повинні пояснюватися - і повноцінно засвоюватися.

Що стосується оцінок дитини та її дій, тут потрібно діяти гранично акуратно. Похвала - це добре, вона життєво важлива для дитини, але, звичайно, і без негативних оцінок не обійтися. Однак намагайтеся не говорити погано про саму дитину, оцінюйте лише його якості і дії. Давайте надію, якийсь вихід. Не «ти поганий», а «ти погано вчинив, і треба виправитися, щоб стало краще». Неграмотна критика, осуд заради себе самого може на корені занапастити інтерес до будь-якої навіть самої цікавої справи, душевно поранити дитину.

Забудьте про їдкі глузування - це в будь-якому випадку дуже погано. Це занадто потужний засіб, що принижує дитину.

Виховання має бути по-справжньому продуктивним. І, на жаль, зустрічається таке явище, коли батько дратується на дитину, зганяючи на ньому свій поганий настрій або самовиражається за допомогою цього. Такого потворного явища просто не повинно бути.

Перевірте свої дії, піддайте їх ретельному аналізу. Подивіться на себе з боку. Пам'ятайте, що дитина буде копіювати батьківську модель поведінки. Якщо щось не так, найчастіше шукайте причину в собі.

Народження дитини стає найсильнішим випробуванням для сильної половини людства. Психологи говорять навіть про кризу батьківства. Так що виховання - процес двосторонній. І, напевно, не буде перебільшенням сказати, що треба займатися не вихованням дітей - треба виховати самого себе. Пам'ятайте, ви дуже потрібні своїм дітям.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте предназначены для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты "MedOboz", гарантируют, что весь контент который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель в максимально качественном информировании пациентов о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний для их своевременного обращения на очную консультацию к врачу.

Популярные врачи

Лекарства