Як навчити дитину захищатися

7,4 т.
Як навчити дитину захищатися

Всі ми розуміємо, що рано чи пізно дитину треба випускати з гнізда і саме від нас залежить наскільки вона буде підготовлена до реального життя. Якщо дитина не може знайти контакт з однолітками чи виявляється ізгоєм, то варто задуматися що було упущено.

Зазвичай ми відмахується або вчимо: «Стукни боляче», «Дай в лоб», проектуючи на дитячій ситуації недоречну дорослу агресію і злість. Треба чітко розуміти чому Ви хочете навчити свою дитину - просто захищатися або вміти вирішувати конфліктні ситуації?

Є прості способи захисту, наприклад, взяти камінь побільше і дати по голові тільки чи можна це назвати правильним рішенням?!

Ще можна наскаржитись старшим і дивитися як торжествує справедливість. Але є побоювання, що кривдник може бути несприйнятливий до виховного процес і після нього проявить подвоєну негативну реакцію стосовно жертві.

Видео дня

Щоб максимально убезпечити дитину ми повинні навчити його не махати кулаками, а думати головою.

На жаль, потрапляючи в нестандартну вуличну стресову ситуацію навіть найрозумніші та кмітливі «домашні» діти часто губляться. Зрозуміло, що для безболісного виходу з таких ситуацій потрібна практика, а не теорія. Але вирішувати конфлікти, розмовляти з людьми, знаходити потрібні слова - всього цього можна навчатися вдома.

Потрібно намагатися програвати різні ситуації зі своєю дитиною, хоча б на прикладах з життя, з тих же бойовиків і кримінальної хроніки. На жаль, такі ситуації у нас часто-густо, тому потрібно, щоб дитина знала хоча б базові моделі поведінки, поясніть дитині як правильно себе вести в тому чи іншому випадку.

По можливості, звичайно, краще взагалі уникати таких ситуацій, тобто не ходити пізно в незнайомому місці, намагатися не відставати від колективу в поході, на екскурсії і т.д.

Бувають випадки, коли битися треба, а є ситуації, коли і говорити нічого не треба, а треба просто бігти і в цьому немає нічого смішного і ганебного.

Навчайте свою дитину не панікувати і думати.

Для прикладу ситуація: 5-річного хлопчика не пускали на гірку здорові хлопці, його штовхали і задирали. Ображений він прийшов скаржитися батькові. Батько порадив відлупцювати самого великого. На такі подвиги хлопчик був не готовий, тоді йому пояснили, що ми можемо втрутитися і насварити хуліганів, але тоді йому треба забути про спільні ігри з цими хлопцями.

Хлопець подумав і пішов розбиратися сам. За вдачею він не боєць, занадто перебільшує небезпеку. Хлопці дражнили його, він стояв поруч і на гірку вже не йшов, дочекавшись, коли головний кривдник в шортах котився з гори, він схопивши жменю гострих камінчиків і піску насипав йому на гірку, той з криком проїхав м'яким місцем по камінню. Увечері дитина вже грала з хлопцями і ті зі сміхом згадували його витівку.

Дитина повинна відчувати себе захищеним, але вона так само повинен знати, що батьки - це сила, яку треба використовувати тільки в критичних ситуаціях.

Розмовляйте з дитиною, змушуйте її думати, програвайте з нею ситуації. Нехай це будуть рольові ігри, з їх допомогою дитина зможе зрозуміти іншу людину, адже головне в спілкуванні це не бути почутим, а вміти чути.

У певний період життя треба ставати для дитини не просто Захисником, а Другом і Наставником.

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте предназначены для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты "MedOboz", гарантируют, что весь контент который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель в максимально качественном информировании пациентов о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний для их своевременного обращения на очную консультацию к врачу.

Популярные врачи

Лекарства