Буде суд: фармкомпанія не погодилась із штрафом, накладеним АМКУ

32,1 т.
Буде суд: фармкомпанія не погодилась із штрафом, накладеним АМКУ

Виробник препарату Протефлазід у відповідь на підозру Антимонопольного комітету у порушенні законодавства про захист від недобросовісної конкуренції і накладений штраф розміром у 3,2 млн.грн., заявив про намір оскаржити це рішення. Яке фармкомпанія вважає необґрунтованим і неправомірним.

В офіційній Заяві, що розміщена на сайті НВК "Екофарм", докладно проаналізовані претензії АМКУ, які після вивчення Рішення (яке також викладено для ознайомлення), дійсно викликають дисонанс.

Державний орган звинуватив приватну компанію у тому, що вона на своєму корпоративному сайті, призначеному для лікарів, поділилася фаховим звітом про результати досліджень, проведених у державній спеціалізованій установі, щодо дії свого препарату на коронавірус, споріднений із SARS-CoV-2. Також АМКУ визнало "неправдивою інформацією" публікацію офіційного Листа-звернення компанії до керівництва МОЗУ з пропозицією безкоштовного забезпечення своїм лікарським засобом (який на той момент пройшов доклінічні дослідження), лікарям із Нових Санджар. На додаток АМКУ фактично звинуватив Екофарм у тому, що компанія… порушує антимонопольне законодавство, надаючи гуманітарну допомогу українським лікарням на їхні ж прохання!

Видео дня

Кваліфікація публікації Звіту наукових досліджень та звернення до екс-міністра МОЗ Скалецької із пропозицією безкоштовної допомоги, як фактів "неправдивої інформації", дійсно, викликає щонайменше, здивування. Але АМКУ стверджує, що саме цими діями "“ТОВ “ Екофарм" порушило конкурентне законодавство, повідомивши неправдиву інформацію про ефективність препарату "Протефлазід" під час лікування гострої респіраторної хвороби COVID -19 , викликаної коронавірусом SARS - CoV -2 ".

Однак у своїй Заяві "Екофарм" вказує, що ані у Звіті Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМНУ "Про вивчення антивірусної активності препарату "Протефлазід", його активних структур на моделі коронавірусу трансмісійного гастроентериту свиней", ані у Листі до Скалецької, жодним чином не стверджувалось про доведену дію Протефлазіду конкретно при захворюванні на COVID-19. Мало того – у Звіті лабораторних досліджень вірус SARS-CoV-2 в контексті досліджень взагалі не згадується! Таким чином залишається таємницею логіка, згідно з якою ці документи узагалі стали предметом розгляду АМКУ, тим більше – були використані як докази порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Одною з найнезрозуміліших претензій АМКУ до "Екофарму" є, звичайно, питання гуманітарної допомоги, яку антимонопольщики трактують дуже дивно. А саме - безкоштовне надання препарату, за логікою АМКУ, може свідчити про стимулювання Товариством "зацікавленості невизначеного кола осіб"! "АМКУ вважає, що наша благодійна діяльність може вплинути на чиїсь наміри придбання лікарського засобу саме у Товариства!" – відзначає "Екофарм". Компанія наголошує, що "АМКУ фактично забороняє надавати лікарям, які звертаються із проханнями про надання препарату, благодійної допомоги. Нонсенс!"

При цьому, вказує компанія, в Інструкції до застосування засобу, як препарату прямої противірусної дії, вказані, серед іншого, ГРВІ. У свою чергу, коронавіруси відносяться до збудників ГРВІ – це аксіома, яку визнає і МОЗУ, та у всіх нормативних документах кваліфікує COVID-19 саме як гостру респіраторну вірусну інфекцію (на ці документи посилається і АМКУ!).

Тож надати логічності своїм претензіям фахівці Антимонопольного Комітету намагаються твердженням про те, що Протефлазід не має в Інструкції згадки про дію конкретно на SARS-CoV-2. Чим заганяють себе у глухий кут.

"…чи існує наразі у світі препарат, дія якого на SARS-CoV-2 зафіксована в Інструкції? Чи є такий препарат, скажімо, серед тих, які вписані в протокол лікування COVID-19 та затверджені Міністерством охорони здоров’я України?" - запитує "Екофарм" антимонопольщиків і це запитання є риторичним, адже ані в Україні, ані за її межами досі не існує ліків із такою зафіксованою документально дією!

Натомість, наполягають в "Екофармі", лікарський засіб, який став об’єктом претензій АМКУ, має логічні показники для застосування при лікуванні ГРВІ, викликаних коронавірусами: "…вчені всього світу шукають лікарські засоби з механізмами противірусної дії, які можуть зупинити зростання вірусного навантаження, викликаного ГРВІ (до яких, повторимо, відноситься і сімейство коронавірусів). Це інгібітори РНК-полімерази та інгібітори протеази… В Інструкції для медичного застосування лікарського засобу вказано, що "Флавоноїди, які входять до складу препарату, пригнічують реплікацію ДНК- та РНК- вірусів як in vitro, так і in vivo. Доведено, що механізм прямої противірусної дії полягає в інгібуванні вірусоспецифічних ферментів – ДНК- та РНК-полімераз, тимідинкінази, зворотньої транскриптази та нейрамінідази." (витяг з Інструкції)".

В “Екофармі” констатують, що “люди, абсолютно далекі від медицини, науки і фармакології, беруться оцінювати ефективність лікарських засобів і результати наукових досліджень”. Наслідком є те, що виробник вимушений припинити надання благодійної допомоги, оскільки своїм рішенням АМКУ фактично заборонив таку діяльність, тому компанія просить у лікарів вибачення за неможливість у подальшому надавати на їхні прохання благодійну допомогу.

"Політика, при якій карають за науковий пошук і благодійні акції, виглядає антисоціальною, а з огляду на поточну ситуацію, — безвідповідальною і небезпечною" - підкреслюється у Заяві "Екофарма".

disclaimer_icon

Материалы на этом сайте рекомендованы для общего информационного использования и не предназначены для установления диагноза или самостоятельного лечения. Медицинские эксперты MedOboz гарантируют, что весь контент, который мы размещаем, публикуется и соответствует самым высоким медицинским стандартам. Наша цель – максимально качественно информировать читателей о симптомах, причинах и методах диагностики заболеваний. Призываем не заниматься самолечением, а для диагностики заболеваний и определения методов их лечения советуем обращаться к врачам.

Популярные врачи

Лекарства