Морські блохи на пляжах Азовського моря: лікарка сказала, що робити у разі укусу

Морські блохи на пляжах Азовського моря: лікарка сказала, що робити у разі укусу

Морські блохи, які псують відпочинок туристам на Азовському морі, найбільш небезпечні для людей з алергіями. Якщо стався укус, уражену ділянку шкіри необхідно обов’язково промити проточною водою і змастити зволожувальним кремом.

Купатися одразу після укусу не рекомендується. Про це в ефірі телеканалу OBOZREVATEL розповіла лікарка-дерматологиня Марина Анфілова.

"Морські блохи не несуть небезпеку для всіх. Передусім вони небезпечні для пацієнтів, які мають різноманітні алергічні захворювання і реакції. Малоймовірно, що укуси таких тваринок можуть спричинити реакцію в пацієнтів, які ніколи в житті не мали проблем зі шкірою", – пояснила медикиня.

Відео дня

Вона розповіла, як варто поводитися у разі укусу, якщо на його місці з’явилося почервоніння шкіри. "Ви маєте обов’язково промити це місце звичайною проточною водою з будь-яким засобом для миття, наприклад, з гелем для душу, а потім нанести звичайний зволожувальний крем без рослинних препаратів чи антибіотиків. Якщо ви це зробите, все буде добре", – наголосила лікарка.

Водночас вона попередила про ознаки алергічної реакції: "Якщо місце укусу почало набрякати, якщо сильніше проявилося почервоніння, воно стало сильніше свербіти або з’явилися пухирці, якщо воно розповсюджується, обов’язково необхідно показатися лікарю. Найімовірніше, він призначить антигістамінний препарат і зовнішньо на місце укусу препарат, який буде містити кортикостероїд".

Медикиня зауважила, що системна реакція в людей, що не мають алергій, на укус морської блохи маловірогідна. "Але якщо раптом ви відчуваєте, що є запаморочення, що є подвоєння в очах, нечіткий зір, терміново необхідно звернутися до лікаря. Особливу увагу приділяйте цим симптомам у дітей, тому що запальні прояви на шкірі дітей можуть проявитися значно яскравіше", – попередила вона.

Анфілова відповіла на запитання, чи можна купатися невдовзі після укусу. "Перед купанням ви можете нанести на шкіру будь-який зволожувальний засіб або сонцезахисний крем. Але треба добре намастити, щоб шкіра була слизька. Але малоймовірно, що не буде іншого контакту, наприклад, із медузами. Тому, якщо була реакція, якщо місце укусу збільшилося, я б не радила купатися в тому місці наступного дня", – сказала вона.

Як писав OBOZREVATEL, на пляжах Азовського моря туристів атакували морські блохи, або бокоплави. Вони заважають нормальному відпочинку на морі.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки