МоваЯзык

/ Алергологія

Перша допомога при укусі медузи

Відпочинок на морі не завжди безхмарний. У морській воді багато мешканців, тому потрібно знати, що робити при контакті з тими, хто може вплинути на наше самопочуття. Якщо вас вжалила медуза не варто панікувати, але і без уваги залишати отриманий опік не слід.

OBOZREVATEL підібрав кілька порад, як поводити себе в даній ситуації.

Найнебезпечнішою медузою вважається кубомедуза (Chironex fleckeri), яка мешкає біля берегів північної Австралії. Вона здатна наносити дуже сильні опіки, які в деяких випадках можуть призводити до смерті. Яд кубомедузи володіє множинною дією, одночасно вражаючи нервову систему, серце і шкіру. При нашесті цих медуз пляжі закривають.

В водах Чорного і Азовського морів водяться медузи менш небезпечні, але також здатні нашкодити. Це корнерот (Rhizostoma pulmо, синя медуза з величезними щупальцями) і вухата медуза (Aurelia aurita, лінзоподібна медуза з тонкою бахромою щупальців навколо).

Укус корнерота не представляє смертельну небезпеку для людини. Контакт з ним неприємний для дітей і для самих чутливих дорослих. Крім того, особливо уважними потрібно бути алергікам, оскільки в деяких випадках можливі тяжкі індивідуальні реакції. Але для решти людей контакт з медузою швидше неприємний, ніж небезпечний.

Що робити, якщо вас вжалила медуза:

  • потрібно вийти з води;

  • не чіпайте опік руками;

  • промийте місце опіку солоною водою і ватою;

  • пийте багато води.

Нейтралізувати отруту також можна за допомогою лимонного соку або 5% розчину оцту. Для промивання не використовуйте прісну воду, вона тільки посилить відчуття печіння на шкірі.

Реакція на контакт з медузою у різних людей може відрізнятися: у одних опік може пройти за кілька годин, а в інших може викликати алергічну реакцію.

Які ліки допоможуть зняти неприємні симптоми

При сильній алергії рекомендується прийняти антигістамінний засіб. Іноді укус може викликати сильний біль, тому краще буде прийняти знеболююче.

У разі сильно виражених ознаках алергії після надання першої допомоги необхідно звернутися до лікаря.

Як писав MedOboz, узбережжя Кирилівки – популярного українського курорту Азовського моря, заполонили медузи.

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

Читайте всі новини по темі "Літній відпочинок" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
1
0
Смішно
13
Цікаво
1
Сумно
0
Треш

Блоги медицини