Перша допомога при укусі медузи
Відпочинок на морі не завжди безхмарний. У морській воді багато мешканців, тому потрібно знати, що робити при контакті з тими, хто може вплинути на наше самопочуття. Якщо вас вжалила медуза не варто панікувати, але і без уваги залишати отриманий опік не слід.
OBOZREVATEL підібрав кілька порад, як поводити себе в даній ситуації.
Найнебезпечнішою медузою вважається кубомедуза (Chironex fleckeri), яка мешкає біля берегів північної Австралії. Вона здатна наносити дуже сильні опіки, які в деяких випадках можуть призводити до смерті. Яд кубомедузи володіє множинною дією, одночасно вражаючи нервову систему, серце і шкіру. При нашесті цих медуз пляжі закривають.
В водах Чорного і Азовського морів водяться медузи менш небезпечні, але також здатні нашкодити. Це корнерот (Rhizostoma pulmо, синя медуза з величезними щупальцями) і вухата медуза (Aurelia aurita, лінзоподібна медуза з тонкою бахромою щупальців навколо).
Укус корнерота не представляє смертельну небезпеку для людини. Контакт з ним неприємний для дітей і для самих чутливих дорослих. Крім того, особливо уважними потрібно бути алергікам, оскільки в деяких випадках можливі тяжкі індивідуальні реакції. Але для решти людей контакт з медузою швидше неприємний, ніж небезпечний.
Що робити, якщо вас вжалила медуза:
потрібно вийти з води;
не чіпайте опік руками;
промийте місце опіку солоною водою і ватою;
пийте багато води.
Нейтралізувати отруту також можна за допомогою лимонного соку або 5% розчину оцту. Для промивання не використовуйте прісну воду, вона тільки посилить відчуття печіння на шкірі.
Реакція на контакт з медузою у різних людей може відрізнятися: у одних опік може пройти за кілька годин, а в інших може викликати алергічну реакцію.
Читайте: Українці запанікували через нашестя медуз: вчені сказали, що відбувається
Які ліки допоможуть зняти неприємні симптоми
При сильній алергії рекомендується прийняти антигістамінний засіб. Іноді укус може викликати сильний біль, тому краще буде прийняти знеболююче.
У разі сильно виражених ознаках алергії після надання першої допомоги необхідно звернутися до лікаря.
Як писав MedOboz, узбережжя Кирилівки – популярного українського курорту Азовського моря, заполонили медузи.