Як дізнатися, на що алергія: лайфхак
Вилікуватися від алергії не можна, але реально взяти підступну недугу під контроль.
"Обозреватель" розповість, як дізнатися, на що у вас алергія.
Перш, ніж починати лікування, яке найчастіше призначають на зимовий період через відсутність алергенів, таких як пилок, треба дізнатися, на що саме у вас алергія.
Що може викликати алергію
- Харчові продукти можуть викликати два різних стани: харчову алергію і харчову непереносимість;
- Ліки: найбільш часто - аспірин, антибіотики, сульфаніламіди та серцево-судинні препарати;
- Інфекції та паразитарні захворювання;
- Інгаляційні алергени: пилок рослин, спори грибів, виділення, слина і шерсть тварин, домашній пил і мікрокліщі, аерозолі і летючі хімічні сполуки;
- Стрес і підвищені психо-емоційні навантаження;
- Фізичні фактори: тертя, здавлення, вібрація, низькі і високі температури, ультрафіолетове опромінення, вода і багато іншого.
Лабораторні методи визначення алергенів
Бувають випадки, коли людина сама знає, що у неї викликає алергію. Навіть в таких випадках фахівці рекомендують пройти тести на алергію, адже часто людина реагує не на один подразник, а відразу на кілька. Лише знаючи точно, що провокує алергію, пацієнт може полегшити свій стан.
Шкірні тести
Найчастіше проводять шкірні проби. Зазвичай шкірні тести полягає в тому, що очищені алергени вводяться в невеликих кількостях в шкіру передпліччя. Існує три види шкірних проб - трік-тест (тест уколом), скарифікована проба (верхній шар шкіри дряпають т під краплею алергену), внутрішньошкірна проба (введення алергену шприцом).
Найбільш інформативними вважаються провокаційні тести, при яких алергени вводяться в шоковий орган - тобто в той орган, який уражається при алергії найбільше. Так, при алергічному кон'юнктивіті алерген вводять в нижній кон'юнктивальний мішок, при алергічного риніті - в ніс, при бронхіальній астмі проводять вдихання алергену через інгалятор, при холодової алергії проводять тест шматочком льоду, при тепловому - на шкіру передпліччя поміщають бюкс з гарячою водою, для діагностики харчової алергії хворому дають прийняти продукт, який є можливим алергеном, і проводять тест на кількість лейкоцитів, повідомляє womаn.ru.
Незважаючи на їх поширеність, багато лікарів, щоб переконатися, роблять ще й аналіз крові, щоб підтвердити той чи інший вид алергії.
Такі види аналізів підкуповують своєю швидкістю. Всього через 30 хвилин ви вже дізнаєтеся відповідь, на що ж у вас алергія. При трік-тесті - через 2 дня.
Аналіз крові
Аналіз крові на специфічні імуноглобуліни Е (IgE) допоможе остаточно переконатися, який алерген провокує алергію. Кожному алергену організм виробляє відповідь - свій специфічний імуноглобулін E (IgE). У неаллергіков зміст його вкрай мало: у дорослих концентрація не більш 100 МО / мл. Тест по крові - простий і дешевий аналіз, дуже корисний в ситуації, коли шкірні проби неможливі - наприклад, у маленьких дітей, при дерматиті або дуже чутливій шкірі, повідомляє журнал "Здоров'я".
Результату аналізу крові на IgE до алергенів чекають до 7 днів.
Як визначити, на що алергія, в домашніх умовах
В аптеках можна придбати тести для діагностики алергії в домашніх умовах. У хворого береться кров і наноситься на спеціальну тест-смужку. Так, якщо виявляється реакція на якийсь алерген, на смужці з'являється плюс, при відсутності реакції - мінус.
Результат кожного тесту відомий вже через 30 хвилин.
Звичайно ж, набір алергенів в таких тестах обмежений, а їх точність кульгає. Не варто покладатися на такі тести.
Визначити, на що у вас алергія, в деяких випадках, можна і самостійно, шляхом виключення алергенів. Якщо знаєте, що причина вашого нездужання кішка або собака - відвезіть тварина на кілька днів в іншу квартиру. ретельно приберіть свою і подивіться, чи стане вам легше.
Алергія може бути викликана домашнім пилом і кліщами, що містяться в ньому. Пом'якшити або повністю прибрати симптоми може регулярне вологе прибирання і очищувачі повітря.
Симптоми
Дізнатися, що у вас алергія, просто. Досить зауважити проблеми з диханням, сильний нежить, який не закінчується через тиждень після початку, набряк слизових, сльозоточивість очей, проблеми з ковтанням, висип різного характеру, свербіж. Не варто затягувати з походом до лікаря до фахівця, якщо симптоми алергії проявляються постійно і отруюють вам життя.
Як повідомляв "Обозреватель", вчені знайшли засіб для лікування смертельної харчової алергії.