Біль, здуття, метеоризм: які симптоми синдрома поздразненого кишківника мають насторожити?

85,0 т.
Біль, здуття, метеоризм: які симптоми синдрома поздразненого кишківника мають насторожити?

Від загадкової хвороби ХХІ сторіччя - синдрому подразненого кишківника (СПК) - потерпає щонайменше п’ята частина населення Землі. Це захворювання часто плутають з іншими, але існує ряд симптомів, які характерні саме для СПК і дозволяють з високою долею вірогідності діагностувати розвиток цієї хвороби. Основні з них перераховані у статті OBOZREVATEL.

Одним з найпоширеніших і найяскравіших симптомів синдрому подразненого кишківника є часті болі у животі. Боліти може з різною інтенсивністю - від легкого дискомфорту до нестерпних больових спазмів. Характер болю теж може бути найрізноманітнішим: пекучим, тупим, ниючим, стискаючим тощо. Важлива особливість: коли людина спить - біль зникає, але повертається відразу після пробудження.

Ще один розповсюджений симптом - здуття живота, що наростає впродовж дня і сягає максимуму увечері. Після прийому їжі відчуття здуття, як правило, посилюється.

Відео дня

Хворі на СПК часто потерпають від метеоризму, надмірного газоутворення і газовиділення. При цьому відходження газів, як правило, відбувається несподівано.

Майже завжди люди з синдромом подразненого кишківника потерпають від порушення стільця. Це можуть бути як закрепи, так і діарея. Причому інколи обидва ці порушення чергуються впродовж одного дня.

Серед симптомів СПК можуть бути раптові або хибні позови до дефекації (у особливо складних випадках можлива і несподівана дефекація), відчуття неповного випорожнення кишківника після походу до туалету, а також - відчутне і часте урчання у животі.

Якщо ви потерпаєте від кількох з описаних симптомів - зверніться до лікаря, аби не запускати розвиток хвороби.

Детальніше про синдром подразненого кишківника, його симптоми та лікування – читайте тут.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки