Безбольовий інфаркт: лікарі описали симптоми прихованої хвороби

38,8 т.
Безбольовий інфаркт: лікарі описали симптоми прихованої хвороби

У деяких випадках інфаркту міокарда, люди не відчувають ніякого болю у грудях, незважаючи на все те, що відбувається у їхньому організмі.

Як повідомляє Бі-Бі-Сі, через це вони не звертаються за допомогою, упускаючи дорогоцінний час.

Таку форму інфаркту називають безбольовою. В одному з досліджень, опублікованому в 2016 році, стверджується, що до 45% інфарктів може протікати саме так. Правда, дані для цього дослідження збиралися у кінці 90-х. З тих пір діагностика інфарктів зробила крок вперед, тому сьогодні, можливо, цифри не були б такими високими.

Відео дня

Однак і зараз щорічно до лікарів звертаються люди, які навіть не підозрюють, що вже перенесли інфаркт міокарда.

Є й інші пацієнти: вони визнають, що були хворі, але не знають чому. Вони відчували біль у шиї, плечах, животі, щелепі або в спині, відчували труднощі з диханням, слабкість або запаморочення, підвищену пітливість. Їх нудило, аж до блювоти.

Така комбінація симптомів, навіть якщо не було сильного болю у грудях, цілком дозволяє поставити діагноз.

Часто доводиться чути, що такі серцеві напади - без болю у грудях - більш властиві жінкам, через те, що ті пізно звертаються за медичною допомогою, тим самим знижуючи шанси на повне одужання, а то і на порятунок.

Стало також відомо, що жінки з меншою ймовірністю, ніж чоловіки, відчувають біль у грудях і з більшою ймовірністю - такі симптоми, як слабкість, нудота, запаморочення і втрату свідомості.

Більшість як чоловіків, так і жінок відчувало біль у грудях, але третина пацієнток і майже чверть пацієнтів пережили інфаркт взагалі без таких симптомів, через що важко було зрозуміти, що з ними відбувається.

У будь-якому випадку сильний біль у грудях - це дуже серйозно, вона може вказувати на інфаркт міокарда. "Точно так само на інфаркт може вказувати і сукупність інших симптомів, часто зовсім не схожих на те, що ми бачимо у фільмах", - зазначає видання.

симптоми інфаркту

- сильна біль за грудиною;

- наростаюче почуття занепокоєння, страху;

- болі в руках, щелепі, шиї, плечах, спині;

- порушення ритму серця;

- утруднене дихання;

- підвищена пітливість;

- слабкість, нудота і блювота;

- головний біль;

- запаморочення і втрата свідомості.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", за словами фахівців, будь-який організм реагує на спеку несприятливими змінами в своєму стані. Однак деякі категорії громадян ризикують постраждати через спекотну літню погоду особливо сильно: у них на тлі підвищеної температури повітря можливі проблеми з серцем аж до розвитку інфаркту.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки