Безбольовий інфаркт: лікарі описали симптоми прихованої хвороби
У деяких випадках інфаркту міокарда, люди не відчувають ніякого болю у грудях, незважаючи на все те, що відбувається у їхньому організмі.
Як повідомляє Бі-Бі-Сі, через це вони не звертаються за допомогою, упускаючи дорогоцінний час.
Таку форму інфаркту називають безбольовою. В одному з досліджень, опублікованому в 2016 році, стверджується, що до 45% інфарктів може протікати саме так. Правда, дані для цього дослідження збиралися у кінці 90-х. З тих пір діагностика інфарктів зробила крок вперед, тому сьогодні, можливо, цифри не були б такими високими.
Однак і зараз щорічно до лікарів звертаються люди, які навіть не підозрюють, що вже перенесли інфаркт міокарда.
Читайте: Що робити, щоб не померти від інфаркту: золоті правила від кардіолога
Є й інші пацієнти: вони визнають, що були хворі, але не знають чому. Вони відчували біль у шиї, плечах, животі, щелепі або в спині, відчували труднощі з диханням, слабкість або запаморочення, підвищену пітливість. Їх нудило, аж до блювоти.
Така комбінація симптомів, навіть якщо не було сильного болю у грудях, цілком дозволяє поставити діагноз.
Часто доводиться чути, що такі серцеві напади - без болю у грудях - більш властиві жінкам, через те, що ті пізно звертаються за медичною допомогою, тим самим знижуючи шанси на повне одужання, а то і на порятунок.
Стало також відомо, що жінки з меншою ймовірністю, ніж чоловіки, відчувають біль у грудях і з більшою ймовірністю - такі симптоми, як слабкість, нудота, запаморочення і втрату свідомості.
Більшість як чоловіків, так і жінок відчувало біль у грудях, але третина пацієнток і майже чверть пацієнтів пережили інфаркт взагалі без таких симптомів, через що важко було зрозуміти, що з ними відбувається.
У будь-якому випадку сильний біль у грудях - це дуже серйозно, вона може вказувати на інфаркт міокарда. "Точно так само на інфаркт може вказувати і сукупність інших симптомів, часто зовсім не схожих на те, що ми бачимо у фільмах", - зазначає видання.
симптоми інфаркту
- сильна біль за грудиною;
- наростаюче почуття занепокоєння, страху;
- болі в руках, щелепі, шиї, плечах, спині;
- порушення ритму серця;
- утруднене дихання;
- підвищена пітливість;
- слабкість, нудота і блювота;
- головний біль;
- запаморочення і втрата свідомості.
Як раніше повідомляв "Обозреватель", за словами фахівців, будь-який організм реагує на спеку несприятливими змінами в своєму стані. Однак деякі категорії громадян ризикують постраждати через спекотну літню погоду особливо сильно: у них на тлі підвищеної температури повітря можливі проблеми з серцем аж до розвитку інфаркту.