Давлячий біль у серці: чим небезпечний це стан

22,4 т.
Давлячий біль у серці: чим небезпечний це стан

Отже, ішемія - патологічний стан, при якому м'які тканини не отримують достатню кількість кисню. Відбувається це внаслідок порушення кровопостачання. Знижується приплив артеріальної крові до тканин. Результатом є порушення обміну речовин, а в гострому випадку - некроз.

При ішемічній хворобі серця страждає міокард. Це м'язова оболонка серця, завдяки якій воно скорочується і забезпечує рух крові по судинах.

Це поняття об'єднує кілька патологій:

Це гострі або хронічні стани, за яких серце не отримує необхідну кількість кисню.

Цікаво знати!

Вперше, термін "стенокардія" був описаний у 1768 році. В. Геберден описав клінічну картину ангінозного болю. Іноді, замість слова "стенокардія" можна почути назву "грудна жаба", яке є неточним перекладом латинського словосполучення "angina pectoris", де angina - звуження.

Відео дня

Чому виникає ішемічна хвороба?

Які причини викликають звуження артерій? У 90% випадків це відбувається через атеросклероз. Жирова бляшка може перекривати більше половини просвіту артерії. Якщо цей обсяг більше 75% - виникає ішемія. Також звуження може бути викликано спазмом. Один із шарів стінки судини містить м'язи. Якщо вони різко скорочуються, артерія значно звужується у просвіті.

Читайте: Як розвивається інфаркт міокарда: всі стадії хвороби

Причини ішемічної хвороби можна поділити на ті, які піддаються впливу і незмінні. Людина не може вплинути на свою стать, вік і генетичні особливості. А от інші фактори легко коригувати:

  • особливості харчування;

  • шкідливі звички;

  • рухова активність;

  • стреси.

Напрошується питання: якщо людина сама здатна впливати на своє здоров'я, чому б не уникнути захворювань вчасно?

Чи може виникнути ішемія, якщо судини не схильні до патології? Так. Це буває за таких патологій:

  • гіпертиреоз (порушення роботи щитовидної залози);

  • високий артеріальний тиск;

  • серцева недостатність;

  • шокові стани та ін.

Поговоримо про пускові фактори, які призводять до захворювання.

Головний із них - фізичне навантаження. При цьому вирішальним є не вид діяльності, а інтенсивність і тривалість. Напади можуть провокуватися і психоемоційним переживанням. Це можуть бути і негативні, і позитивні емоції.

Читайте: Як очистити судини і вберегтися від інфаркту: названі 20 суперпродуктів

Як проявляється хвороба? Симптоми та особливості клініки

Головний прояв захворювання - біль, який локалізується за грудиною. Починається він у середній частині грудної клітини і поширюється на всі боки. Рідше відчуття виникають у лівій частині грудної клітини або вгорі живота.

Пацієнти описують цей біль, як пекучу, що давить. Щоб передати відчуття, люди притискають стиснутий кулак до грудної клітки. Біль може "віддавати" в ліву лопатку, руку, щелепу. Так можна запідозрити у себе або у близьких це стан.

Тривалість нападу стенокардії коливається від 1 до 15 хвилин і швидко проходить після прийому нітрогліцерину. Якщо препарат не діє - варто запідозрити розвиток інфаркту.

Біль супроводжується такими проявами:

  • страх смерті;

  • відчуття нестачі повітря;

  • загальна слабкість:

  • посилене і прискорене серцебиття;

  • нудота;

  • запаморочення.

Чим небезпечна ішемічна хвороба серця?

Хронічний перебіг захворювання поступово призводить до недостатності серця. Це збільшує ризик загострення і розвитку інфаркту міокарда. Ця хвороба може призвести до смерті або виникнення постинфарктного склерозу. Під склерозом мається на увазі заміщення м'язової тканини грубими волокнами. Серце перестає повноцінно виконувати свою функцію і у людини розвивається хронічна недостатність.

Лікування ішемічної хвороби

Лікувати захворювання потрібно постійно і регулярно контролювати стан у лікаря. Необхідно стежити за такими показниками:

  • рівень холестерину та інших ліпідів у крові;

  • артеріальний тиск;

  • ризик тромбоутворення.

Для цього лікар-кардіолог призначає комплекс препаратів, які необхідно вживати щодня. Але лікарська терапія неефективна без нормалізації способу життя. Починати необхідно з дієти, нормальної фізичної активності і відмови від шкідливих звичок.

Раніше повідомляв "МедОбоз", коли ви в цьому шоці: як допомогти уникнути смертельної загрози

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки