МоваЯзык

/ Кардіологія

У київській лікарні розповіли про тяжкі наслідки COVID-19 після виписки. Відео

85.9т
Читати матеріал російською

Головна лікарка Олександрівської клінічної лікарні Києва розповіла про наслідки COVID-19 навіть після виписки.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВІРУС

На своїй сторінці у Facebook Людмила Антоненко описала один зі складних випадків, який трапився із 68-річним пацієнтом. Також вона оприлюднила відповідні відео (щоб подивитися їх, доскрольте до кінця новини).

В Олександрівській лікарні розповіли про важкого пацієнта з коронавірусом

В Олександрівській лікарні розповіли про важкого пацієнта з коронавірусом

За її словами, спочатку в пацієнта була важка пневмонія, яка погіршувалася віком, зайвою вагою і серцево-судинною недостатністю.

(Відео – Facebook Людмили Антоненко)

"Одужав, виписали з лікарні, повернувся до нормального життя. Але як грім серед ясного неба – інфаркт, ще й такий, про який кажуть: несумісний із життям. Закритий стовбур лівої коронарної артерії, 2/3 серця залишилося без кровопостачання. Тромбоз, який кардіологи тепер часто спостерігають після перенесеного COVID-19. Як правило, такі хворі навіть до лікарні не доїжджають, але цього разу швидка довезла. Єдиний шанс врятувати – негайно провести коронарографію та стентування", – зазначила Антоненко.

Лікарям вдалося відновити кровопостачання серцевого м'яза, але зона ураження серця привела до порушення скоротливої здатності міокарда, падіння гемодинаміки і наростання ознак серцевої недостатності. Це все призвело до кардіогенного шоку, летальність від якого становить 70-80%.

(Відео – Facebook Людмили Антоненко)

"З метою забезпечення механічної підтримки серцевої діяльності, хворому був встановлений інтрааортальний балон і розпочато балонну аортальну контрапульсацію. Стан хворого покращився на очах, вдалося стабілізувати гемодинаміку. Потім – довгі два тижні боротьби за життя у відділенні кардіохірургічної реанімації під постійним моніторингом життєвих функцій і лабораторних показників", – підкреслила Антоненко.

Зараз у пацієнта відсутні ознаки серцевої недостатності, він повертається до нормального життя.

(Відео – Facebook Людмили Антоненко)

"Проводив коронарографію, виконував постановку стента і інтрааортального балона завідувач відділенням рентгенендоваскулярної хірургії Говоров Артем Олександрович. Лікували і боролися за життя пацієнта лікар реанімації відділення кардіохірургії – лікар-анестезіолог і реаніматолог Крупник Ігор Степанович і весь медичний персонал на чолі із завідувачем відділенням кардіохірургії Клюзком Віктором Миколайовичем", – підсумувала головлікарка.

(Відео – Facebook Людмили Антоненко)

Як повідомляв OBOZREVATEL, фахівці з Німеччини дійшли висновку, що коронавірус здатний сильно вражати серце, що може привести до летального наслідку.

Ми в Telegram! Підписуйся! Читай тільки найкраще!

Читайте всі новини по темі "Коронавірус" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
6
0
Смішно
3
Цікаво
39
Сумно
5
Треш

Блоги медицини