Інфаркт – перша допомога

Інфаркт – перша допомога

Як розпізнати, що в людини інфаркт?

Найпоширеніші скарги:

  • Біль — пекучий, тиснучий, ниючий за грудиною! Не зліва, бо там серця немає, а саме за грудиною!

  • Біль, що віддає в ліву руку, мізинець лівоі руки, в нижню щелепу, зуби, під лопатку, іноді біль іррадіює в шлунок чи стравохід, і люди думають, що це гастрит. У пацієнтів з цукровим діабетом відчуття болю - відсутнє.

  • Задишка — збільшення частоти дихання.

  • Зниження артеріального тиску, що може відображатися на зблідненні носогубного трикутника та кінцівок. Кінцівки також стануть холодними, а ноги набрякшими.

  • Пацієнт часто вкривається холодним потом.

Відео дня

Увага, необов’язково виникають всі скарги одразу, але завдяки деяким з них ви зможете запідозрити інфаркт.

  • Отже, побачили таку картину. Що робити?

Якщо пацієнт без свідомості — дотримуйтеся BLS (basic lіfe support). Якщо пацієнт в свідомості, — основні ваші задачі це:

1. Виклик швидкої.

2. Пацієнта вкладаємо на бік, пацієнт не повинен ходити і бігати. При відсутності можливості вкласти — пацієнт сидить.

3. Необхідно заспокоїти людину. Мозок в паніці поїдає велику кількість кисню, а цього не можна робити в даній ситуації, тому проводимо психологічну підтримку.

На цьому ваша допомога закінчується до приізду швидкої.

disclaimer_icon
Важливо: думка редакції може відрізнятися від авторської. Редакція сайту не відповідає за зміст блогів, але прагне публікувати різні погляди. Детальніше про редакційну політику OBOZREVATEL – запосиланням...
disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки