Італійці придумали макарони проти смертельного захворювання

11,2 т.
Італійці придумали макарони проти смертельного захворювання

Співробітники Центру наукових досліджень імені Святої Анни в місті Піза опублікували повідомлення про "тестування" спеціального виду макаронів.

Як повідомляє Zdravoe.com, секрет цілющого впливу нового виду пасти полягає у складі борошна. Вчені додали в звичайне макаронне борошно з твердих сортів пшениці неабияку кількість цільнозернового борошна з ячменю. Таке борошно містить багато бета-глюканів, особливих полісахаридів, різновиду клітковини.

Відомо, що бета-глюкани здатні значно підвищувати імунний захист організму. А зовсім недавно вчені виявили ще одну корисну властивість цих сполук - вони також можуть значно зменшувати пошкодження тканин, викликані ішемією (тобто, кисневим голодуванням). Ішемія серцевого м'яза розвивається при інфаркті міокарда, а при ішемічному інсульті від нестачі кисню страждають тканини головного мозку.

Відео дня

Крім цього, бета-глюкани інтенсивно стимулюють процеси регенерації пошкоджених тканин, а також покращують процес ангіогенезу - утворення нових кровоносних судин, що особливо важливо при регенерації міокарда, пошкодженого інфарктом.

Висока ефективність нової пасти для відновлення функцій серця після інфаркту була доведена під час експериментів із мишами. Вчені стверджують, що ефект від застосування "дієтарного" методу для формування нових коронарних артерій можна порівняти з тим, який забезпечують стовбурові клітини.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", німецький фонд серця видав спеціальну брошуру, в якій роз'яснюються обмеження, які накладає серцева недостатність на хворого.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки