Коли допомогти нікому: що робити, якщо стався серцевий напад

20,4 т.
Коли допомогти нікому: що робити, якщо стався серцевий напад

Найстрашніше, що може трапитися з будь-яким "сердечником" - залишитися на самоті в момент смертельно небезпечного нападу.

Як пише Med2, тому що зазвичай у хворого є всього 10 секунд після того, як він виявив, що з "серцем щось не так" і до того, як він впаде на підлогу без свідомості.

Тому краще заздалегідь підготувати себе до такого сценарію.

Отже, що ж робити, якщо перед очима різко "попливло", а стуки серця стали незвичайними?

Почати сильно і голосно кашляти. Чим частіше і чим сильніше, тим краще. Щоразу перед тим, як кашлянути, робіть максимально глибокий вдих. А потім кашляйте так сильно і довго, як ніби відпльовуватися глибоко засіле в легенях мокротиння.

Відео дня

В ідеалі все робити так, щоб кашляти ви могли раз у 2 секунди, без зупинок - аж до тих пір, поки серцевий ритм знову не прийде в норму або в кімнаті не з'явиться хтось, хто може викликати швидку.

Як це все працює?

Ну, по-перше, глибокий вдих дозволяє кисню глибше проникати в легені і швидше розноситися по тілу. Це важливо при серцевій недостатності.

По-друге, кожен раз, коли ви кашляєте, відбувається свого роду масаж серця, стимулює його і заважає йому зупинитися.

Природно, саму проблему таким чином вирішити не можна. Тому якщо після цих процедур вам полегшало, треба тут же дзвонити в лікарню.

Симптоми серцевого нападу

- Неприємні відчуття в грудях, колючий біль.

- Кашель.

- Запаморочення.

- Задишка.

- Блідість із сіруватим відтінком.

- Почуття страху, паніка.

- Нудота.

- Занепокоєння.

- Холодний піт на обличчі.

- Блювота.

Людина, у якої стається серцевий напад, у першу чергу відчуває біль у грудях. Потім неприємні відчуття поширюються на шию, обличчя і руки, а іноді навіть спину і живіт. Біль може тривати від декількох хвилин до декількох годин. Зазвичай людина відчуває себе трохи краще, якщо змінює положення тіла або лягає.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", збалансована їжа, багата необхідними поживними речовинами для організму, дуже важлива для загального здоров'я людського організму, особливо для серця, оскільки серцеві захворювання є найчастішою причиною смерті.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки