Всього за 15 хвилин: лікар розповів, як знизити тиск без ліків

88,4 т.
Всього за 15 хвилин: лікар розповів, як знизити тиск без ліків

Гіпертонія в останні роки набула масштабів епідемії або навіть пандемії. Так, згідно з різними підрахунками, від неї страждає кожна третя-п'ята людина в світі.

Основними причинами розвитку гіпертензії є надмірна вага, відсутність фізичних навантажень і неправильне харчування, каже німецький кардіолог Мартін Холі, передає Focus.

Гіпертонія набула масштабів епідемії

І, за його словами, навіть невеликі корективи цих складових сприятливо позначаються на стані здоров'я.

Відео дня

Так, 15-хвилинна прогулянка на свіжому повітрі допомагає знизити тиск на 5-8 одиниць. Саме тому хоча б такі легкі кардіонавантаження повинні увійти в вашу щоденну звичку.

Крім того, привести в норму високий тиск можна і за допомогою схуднення. "Кожен зайвий кілограм створює додаткове навантаження на серце і судини. І позбавлення від зайвої ваги посприяє нормалізації стану. Зокрема, зниження ваги на 10 кілограм знизить тиск на 5-10 одиниць", – уточнив лікар.

Раніше OBOZREVATEL ділився порадами українського кардіолога Бориса Тодурова, які допоможуть запобігти інсульту і інфаркту.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки