МоваЯзык

/ Кардіологія

Лікарі назвали причину, яка викликає раптовий серцевий напад у здорових людей

Іноді раптові серцеві напади можуть трапитися у молодих людей.

Як повідомляє Express.co.uk, вони називаються СРКА (спонтанний розтин коронарної артерії). Ситуація виникає, коли один або кілька внутрішніх шарів коронарної артерії відривається від зовнішнього шару.

Кров може потрапити в простір між шарами, що сприяє появі згустку крові.

Це може зменшити потік крові через артерію, яка може викликати потенційно смертельний серцевий напад.

Атаки СРКА зазвичай пов'язані з сильним емоційним стресом, який може статися через сильне життєвого потрясіння.

Цей стан вважається незвичайним, тому що це відбувається з людьми, які не схильні до ризику серцево-судинних захворювань.

Симптоми дуже схожі на симптоми ангіни або серцевого нападу. "У вас може бути тяжкість або утруднення в грудях, яке може поширитися на руки, шию, щелепу, спину або живіт. Ви також можете відчути нестачу дихання, біль, пітливість і запаморочення. Якщо артерія повністю заблокована, у вас може бути серцевий напад - що може поставити вас під загрозу зупинки серця", - повідомляє британський фонд серця.

У деяких людей СРКА можна лікувати тільки за допомогою медикаментів. Однак у деяких випадках потрібно стентування ураженої артерії, а іноді і лікування шунтуванням коронарної артерії.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", дослідження показали, що 10-хвилинна прогулянка кожен день може врятувати мільйони людей середнього віку від передчасної смерті.

Підписуйся на наш Telegram. Отримуй тільки найважливіше!

Читайте всі новини по темі "Жити здорово" на сайті "OBOZREVATEL".

0
Коментарі
0
0
Смішно
0
Цікаво
0
Сумно
0
Треш

Блоги медицини