Медики назвали хворобу, з якою заборонені тривалі поїздки

17,3 т.
Медики назвали хворобу, з якою заборонені тривалі поїздки

Німецький фонд серця видав спеціальну брошуру, в якій роз'яснюються обмеження, які накладає серцева недостатність на хворого.

Як пише MedikForum, серцева недостатність призводить до того, що серце виявляється не в змозі забезпечувати кровопостачання організму в належній мірі. Через це в мозок, нирки, м'язи та інші органи надходить недостатньо кисню. Зокрема мова йде про поїздки на далекі відстані.

Хвороба невисокого ступеня тяжкості особливих обмежень не накладає. Однак при авіаперельотах і переміщенні в горах на висоті понад 1500 м необхідно застосовувати спеціальні запобіжні заходи. По-перше, пацієнту необхідно мати при собі достатній об'єм ліків. Хворим важким ступенем серцевої недостатності або коронарною серцевою хворобою не варто відпочивати в регіонах світу, де відсутній необхідний рівень медичного обслуговування (наприклад, наявність лікарні, що забезпечує катетеризацию протягом 24 годин).

Щоб уникнути ризику венозних тромбозів при авіаперельотах слід враховувати такі поради фахівців:

- вибирати місце біля проходу і намагатися частіше ходити під час польоту;

- уникати тісного одягу, знімати взуття в польоті;

- частіше рухати кінцівками при знаходженні в кріслі, не перехрещувати ноги;

- приймати рідину кожну годину, але уникати кави і спиртного;

- не застосовувати снодійних засобів тривалої дії.

Якщо є важка серцева недостатність, від польотів у літаку краще відмовитися зовсім або намагатися їх по можливості уникати. Можливість такої поїздки варто обговорити з лікарем.

Як раніше повідомляв "Обозреватель", раптова зупинка серця (ВОС) - одна з провідних причин смерті в Європі й Україні.