Раптова зупинка серця: як врятувати життя потерпілому

35,7 т.
Раптова зупинка серця: як врятувати життя потерпілому

Раптова зупинка серця (ВОС) - одна з провідних причин смерті в Європі та Україні

Саме тому необхідно почати реанімаційні заходи ще до приїзду медиків, повідомляє Оbla.co.ua.

Так, якщо зупинка серця вже настала, дуже важливо якомога швидше викликати швидку допомогу і почати непрямий масаж серця силами оточуючих. Ключовими ознаками є відсутність реакції і нормального дихання.

Серцево-легенева реанімація, негайно розпочата добровольцями, може збільшити шанси на виживання після зупинки серця в два або чотири рази. Якщо на місці опинилися рятувальники, навчені навичкам, вони повинні почати компресію грудної клітини одночасно з штучним диханням.

Відео дня

Якщо людина не знає і ніколи не проводила непрямий масаж серця, інструкції йому зобов'язаний видати диспетчер рятувальної служби.

Масаж серця: ефекти щодо кровообігу

При стисненні грудної клітини, відбувається здавлювання камер серця і кров, завдяки наявності клапанів, виходить з передсердь в шлуночки. А звідти в судини. Таким чином, процес руху крові по судинах не зупиняється.

Непрямий масаж серця сприяє активації власної електричної активності, що при нормальній роботі судинного центру, може сприяти відновленню роботи органу.

Техніка виконання непрямого масажу серця

Одна рука кладеться долонею на нижню третину грудини, так щоб основний упор припадав на пясть. Інша рука кладеться зверху. Обидві руки повинні бути прямими. Це дає можливість робити ритмічні натискання верхньою половиною тіла.

Сила натискання повинна бути такою, щоб грудина опускалася на 3-4 см.

Поєднання непрямого масажу серця з іншими реанімаційними заходами

Непрямий масаж серця, поєднується практично з усіма реанімаційними заходами. Але, серед них, він є превалюючим.

У разі проведення штучної вентиляції, вона повинна поєднуватися як 2 до 15. Тобто на 15 натискань, проводиться два вдихи. Це підходить для двох реаніматологів. Якщо реанімацію проводить одна людина - 1 до 4.

При поєднанні непрямого масажу серця і дефібриляції, припиняти його можна тільки не більше ніж на 5-10 секунд.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті призначені для загального інформаційного використання і не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти "MedOboz", гарантують, що весь контент який ми розміщуємо, публікується і відповідає найвищим медичним стандартам.Наша мета в максимально якісному інформуванні пацієнтів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань для їх своєчасного звернення на очну консультацію до лікаря.

Популярні лікарі

Ліки