Помре понад 23 млн осіб: лікар розповіла, як уберегтися від "серцевого" вбивці

26,3 т.
Помре понад 23 млн осіб: лікар розповіла, як уберегтися від 'серцевого' вбивці

Серцево-судинні захворювання - основна причина смертності та інвалідності населення у більшості країн світу.

Про те, що робити, щоб не потрапити в групу ризику і про те, наскільки підступною є Ішемічна хвороба серця "МедОбозу" розповіла лікар-кардіолог Катерина Ревенко.

"Очікується, що до 2030-го року від цих хвороб помре понад 23 млн осіб. Якщо в розвинених країнах світу ця кількість поступово знижується, то в інших стрімко зростає. На жаль, Україна - серед останніх", - говорить вона.

За її словами, в Україні - один із найвищих коефіцієнтів смертності серед країн Європи. Саме хвороби системи кровообігу - 67%, або 968 на 100 тис. - лідирують у структурі причин смертності.

Відео дня

За словами медика, найбільш розповсюдженішою хворобою є ішемічна хвороба серця, яка виникає через недостатнє надходження артеріальної крові до серцевого м'яза. "У більшості випадків це відбувається через звуження коронарних артерій серця, по яких надходить кров. Однією з форм прояву ІХС є стенокардія - біль за грудиною", - говорить вона.

Хто в групі ризику?

До групи ризику потрапляють курці, люди з малорухливим способом життя і ожирінням. Велику роль відіграє спадкова схильність. Порушення обміну речовин, цукровий діабет, високий холестерин, метаболічний синдром, високий артеріальний тиск - всі ці фактори погіршують ситуацію і підвищують ризики.

"Також варто звернути увагу на своє здоров'я, якщо результати кардіотеста на біговій доріжці виявилися незадовільними і/або вам діагностували ознаки ранніх судинних захворювань", - додає вона.

Що робити, щоб не захворіти?

Лікар зазначає, що необхідно максимально вийти з групи ризику. Для цього потрібно зробити здоровий спосіб життя своїм усвідомленим вибором. У першу чергу, це стосується їжі, фізичних навантажень і повноцінного сну.

Слід вибирати їжу, яка пройшла мінімальну термічну обробку, виключити трансжири. І ще - звертати увагу на те, скільки ви їсте. Найкорисніша їжа стає отрутою, якщо їсти кілограмами.

Якщо ви будете вести активне життя, спасибі скажуть і серце, і всі інші органи. Встали вранці - зробили коротку зарядку.

Їдете на роботу - вийшли на дві зупинки раніше. У вас машина? Паркуйтеся подалі від офісу. Потрібно бути активним кожен день у простих звичних речах.

І, звичайно, потрібно добре спати. Людині потрібно мінімум вісім годин сну, при цьому важливо захопити омолоджуючий годинник, коли виробляється гормон росту мелатонін (з 22:00 до 02:00).

Якщо у вас виникло відчуття, що в організмі щось не в порядку, краще відразу звернутися до фахівця і зробити сімейний скринінг. Серед превентивних заходів може бути прийом лікарських препаратів, але тільки після консультації з лікарем.

Як раніше повідомляв "МедОбоз", перед багатьма пацієнтами і людьми, страждаючими від високого тиску, стоїть завдання правильно підібрати препарат для лікування гіпертензії.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти MedOboz гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Популярні лікарі

Ліки